Google Webmaster nu-mi indexeaza sitemapul

adamas

Well-Known Member
Registered
Full Member
Dupa cum spune si topicul, am adaugat sitemap in google webmaster de citeva zile bune si nu vrea sa mi-l indexeze. Imi spune ca este "In Asteptare" .

Ati mai patit ceva la fel? cum fac sa mi-l ia in considerare? Cum rezolv problema?

Multumesc anticipat.
 
Ai încercat sa-i dai retrimitere ?
am dat retrimitere, am sters siteul si l-am adaugat din nou, am facut cam orice stiu pana acuma, dar mi-am terminat solutiile si am zis sa cer ajutorul aici. problema dureaza de o buna bucata de vreme, timp in care am incercat sa rezolv problema dar nu i-am dat de cap.
 
Daca e in formatul corect .xml da-i retrimitere. Nu, nu am patit
este corect formatul, "sitemap_index.xml"
 
Pot fi mai multe raspunsuri. Problema o cunosc doar teoretic. Incearca sa retrimiti, foloseste "fetch as google". Site-ul este nou sau mai vechi? Nu blochezi cumva aceesul din robots.txt. Daca e mai vechi este sub vreo penalizare? Mai poate fi o cauza si numarul de linkuri. Unii au creat un site cu peste 1000 de linkuri, au avut si problema ta
 
Ultima editare:
Pot fi mai multe raspunsuri. Problema o cunosc doar teoretic. Incearca sa retrimiti, foloseste "fetch as google". Site-ul este nou sau mai vechi? Nu blochezi cumva aceesul din robots.txt. Daca e mai vechi este sub vreo penalizare?
am dat demult fetch as google, e in ordine aia. siteul este mai vechi, are citeva luni bune. nu are nimic la actiuni manuale. e foarte suspecta treaba, de parca google ar avea ceva cu mine. :))
in robots apare asa:
User-agent: *
Disallow: /wp-admin/
Allow: /wp-admin/admin-ajax.php

Cod:
Sitemap: http://numedomeniu.info/sitemap_index.xml
 
Ultima editare de un moderator:
Daca ai wordpress instaleaza xml google sitemap. Daca nu iti genereaza sitemap instaleaza si all in one seo si activeaza sitemap. Dezactiveaza all in one si dupa ar yrebui sa merga numesite .../sitemap.xml
Aceiasi problema o am si eu, am incercat cum ai spus tu Mariusell, dar nu se pupa all in one seo cu yoast-ul si nu stiu cum sa activez doar sitemap-ul sa fie totul ok si nu reusesc sa ii dau de cap nici eu .
 
am abandonat acel site si am inceput alt site. ala nu vroia sa imi indexeze de nici o culoare. am pus all in one seo pack cu sitemap de la ei si tot degeaba.
acelasi lucru il patesc si eu, numai ca la mine imi indexeaza in google serialele si filmele... n-are nici o logica.
 
acelasi lucru il patesc si eu, numai ca la mine imi indexeaza in google serialele si filmele... n-are nici o logica.
Sterge sitemap din wmt, asteapta 1-2 zile si trimite iar. Eventual din vechiul panou da un Fentch as google la sitemap si vezi ce zice.
Vad ca multi da-ti la trimitere google in genul asta:
.Site.com/sitemap_index.html
Tu cum ai pe site url la sitemap?
Ai accesat sitemap direct link , iti merge?
 
cand accesez /sitemap.xml ma redirectioneaza direct pe sitemap_index.xml, deci eu am url-ul sitemap_index.xml
 
Loading...
Back
Sus