Stiai Ca Google stie tot ce faci si vinde informatia mai departe?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Nu cred ca mai este o stire de senzatie pentru multi ca google te spioneaza si analizeaza tot ce faci si apoi vinde informatia.
Pe parte de user este ceva super naspa, ceva de neconceput, dar pe partea de afacere ti se pare un lucru bun.

Sa spunem ca vrei sa iti faci publicitate la un site de video amuzante si vrei ca reclama ta sa fie afisata doar celor care au cautat sau sunt interesati de video amuzante. Daca google nu ar spiona si analiza actiunile la toti utilizatorii atunci nu ar putea sa livreze reclama ta exact la cei interesati pentru a avea o conversie buna.

Daca vrei sa stii ce info are google despre tine pe device care esti conectat acceseaza link de mai jos. Din meniul din dreapta alegeti all time.
Asta arata la mine pe laptop.
img



La voi cum apare?

Update:
Am uitat sa adaug link
https://history.google.com/history/
 
O sa ma uit mai bine de pe Pc . adevarat apare. Dar google nu o sa aibe detalii de tine daca nu esti logat in contul tau. Pe telefon mi-a cerut sa ma loghez sa vad. Si mi-a aparut de acum o ora juma ce am cautat pe Pc.
 
Cere logare sa vezi info despre tine dar chiar daca nu esti logat tot aduna info. Da click pe all time sa vezi ca apar mai multe si daca folosesti meniul de sus din stanga o sa gasesti si mai multe.
Poate postezi un screen sa vedem si noi. :D
 
Cere logare sa vezi info despre tine dar chiar daca nu esti logat tot aduna info. Da click pe all time sa vezi ca apar mai multe si daca folosesti meniul de sus din stanga o sa gasesti si mai multe.
Poate postezi un screen sa vedem si noi. :D
Tie in privat iti dau da aici nu pun, ca nu imi permit. :)
 
Nu poti spune ca google "spioneaza". Cand folosesti serviciile lor este de acord cu regulile lor + nu este obligat nimeni sa le foloseasca serviciile ci noi alegem sa le folosim. Exista si alte variante de motoare de cautare, emailuri, etc. Mi se pare logic sa aiba loguri la absolut tot ce se intampla pe propietatea lor.
Nu stiu de ce v-ar mira acest lucru :)
 
Am sters toate cautarile de pe google :) mi-a luat ceva timp dar a meritat.
 
Nu stiam asta.... am incercat si eu, si eram logat cu contul folosit la adsense de mine si un partener de afaceri.... numai jocuri si dezmatz ... mare panarama de om e partenerul meu:)))) o sa-l atac

Edit: Stai sa ma deconectez, ca poate se uita si el la ce caut eu :))) .. si o sa fim 2 panarame de oameni
 
Loading...
Back
Sus