Google si YouTube Certified

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Este cineva pe aici care este Google si YouTube Certified?
Daca da, atunci pe anume?
Daca nu este nimeni, sunteti dispusi sa deveniti Google si YouTube Certified pentru ca pe viitor sa facem impreuna ceva?
Cam de acestea ar fi nevoie.

Audience Growth

Digital Rights

Content Strategy / Brand Partner Program

Content ID API

Live Verification
 
La sfarsitul lunii ce vine voi incepe in a da examenele pentru Google Adwards, Analytics si Shopping Advertising, in plus la inceputul lunii ce vine, voi avea Google Certefied Shop. Daca te ajuta ceva, sa spui.
 
Interesant, nici nu stiam ca exista asa ceva.
Nu prea am stat sa ma documentez, dar la ce ajuta ?
 
@Aleex ajuta la mai multe lucruri, dar cel mai important este ca intelegi mai bine cum functioneaza Google Services iar daca iti cauti de lucru in domeniu, primesti cateva buline albe ;)
 
dar la ce ajuta ?
1. te ajuta sa gasesti un job offline in anumite domenii si aceste certificate pot aduce un plus
2. job online - poti gasi usor un job la multe firme si daca este freelancer iti poate aduce mai multe contracte
3. iti poti face o afacere

Eu am nevoie pentru o afacere de minim 4 persoane cu certificare in special pe cele din prima postare. De retinut ca se face recertificare la fiecare 12 luni.
Un pont care poate fi testat de oricine.

Va faceti cont pe linkedin si adaugati toate certificarile de la google, apoi vedeti cum curg ofertele de job sau propunerele de afaceri.
Sau certificare google adword iti poate aduce muti bani.
Discutam acum cateva zile cu cineva care a apelat la servicii de gen, unde i-a fost cerut intre 25-100% comision din bugetul alocat pentru campanie pe adword.
Deci daca faci o campanie de 1000 euro, poti plati comision intre 250 si 1000 euro pe langa bugetul initial.
 
Loading...
Back
Sus