Google nu ma indexeaza

Ai in google ceva avertizari?
In webmaster la site map ai ceva erori?
Ai verificat daca nu cumva domeniul este in blacklist la google?
Ai pus cu https sau http?
Multi fac o greseala, site este pe www dar il adauga pe non www si atunci nu se intampla nimic.
 
In search console google este bagat cu toate variantele https, http, www, am indexul cu filme si general adaugat la fiecare, am postat cam rar in ultimele 2 luni dar...nu mi-a indexat unele postari de o luna nici acuma. De ce?
 
1. ai ceva erori in google webmaster?
  1. e posibil sa fie in sandbox la google si daca e asa, atunci schimba domeniul.
  2. incearca pluginul Rank Math Seo si vezi dupa 1-2 saptamani daca sunt schimbari.

 
1. ai ceva erori in google webmaster?

  1. e posibil sa fie in sandbox la google si daca e asa, atunci schimba domeniul.
  2. incearca pluginul Rank Math Seo si vezi dupa 1-2 saptamani daca sunt schimbari.
Din ce am verificat nu este: 3170
Problema este ca daca scriu pe google asa site:numesite.tdl prima data apar de ex 100 rezultate si daca dau pe pagina 2-3 numarul de rezultate scade drastic.
 
Ultima editare:
Cel de la Yoast Seo! De ce?
Nu mai folosesc de mult yoast , dar vezi setariile la sitemap.
De exemplu asa am patit eu recent dar cu xml google sitemap, era bifata optiunea sitemap.html si nu imi indexa nimica . Am trimis revizuire din decembrie si doar acuma cand mi-am dat seama si am debifat a inceput sa imi indexeze.
Mai da un Fench as google (parca asa ii zice) in web master tools
 
Dacă dezactivez sitemap de la yoast si instalez xml google sitemap se poate remedia ?
Da, doar sa debifezi sitemap.html

Eu folosesc all in one dar sitemapul il fac cu xml sitemap google ( mi se pare cel mai bun de pe piata pana acuma)
+ Incearca sa aduci ceva backlinkuri. Nu multe ca e nou siteul , da sa fie dofallow
 
Da, doar sa debifezi sitemap.html

Eu folosesc all in one dar sitemapul il fac cu xml sitemap google ( mi se pare cel mai bun de pe piata pana acuma)
+ Incearca sa aduci ceva backlinkuri. Nu multe ca e nou siteul , da sa fie dofallow
De curiozitate, offtopic, de ce sa debifeze html-ul ? La mine e bifat si totul e ok, dar vreau sa aud si parerea ta.
 
De curiozitate, offtopic, de ce sa debifeze html-ul ? La mine e bifat si totul e ok, dar vreau sa aud si parerea ta.
Sa nu aibe doua sitemap banuiesc din topic adica cel de la Yoast si cel de la Google sitemap xml.Nu prea da bine cu 2 sitemap pe aceias adresa url.Daca ai mai multe sitemap ar trebui sa fie pe adrese diferite sau directoare diferite.Eu de ex folosesc pulginul All in seo pack cu sitemapul de la pulginul Google sitemap xml si am debifat sitemapul la All in seo pack.
 
Sa nu aibe doua sitemap banuiesc din topic adica cel de la Yoast si cel de la Google sitemap xml.Nu prea da bine cu 2 sitemap pe aceias adresa url.Daca ai mai multe sitemap ar trebui sa fie pe adrese diferite sau directoare diferite.Eu de ex folosesc pulginul All in seo pack cu sitemapul de la pulginul Google sitemap xml si am debifat sitemapul la All in seo pack.
Ok, e un punct de vedere valid, dar daca ar fi ceva care ti-ar dauna asa cum propui tu, de ce l-ar mai include in plugin ??????? Ma gandesc ca exista un motiv !!
 
Sa nu aibe doua sitemap banuiesc din topic adica cel de la Yoast si cel de la Google sitemap xml.Nu prea da bine cu 2 sitemap pe aceias adresa url.Daca ai mai multe sitemap ar trebui sa fie pe adrese diferite sau directoare diferite.Eu de ex folosesc pulginul All in seo pack cu sitemapul de la pulginul Google sitemap xml si am debifat sitemapul la All in seo pack.
Pluginul o sa creeze daca e bifat .html doua sitemapuri unul sitemap.xml si 2 sitemap.html
Faza mai aiurea e ca in WMT o sa primesti la sitemap: eroare / excluse la una din ele, char daca trimiti xml sau html.
Si daca dai Validare in WMT o sa vezi cum scrie: Inceperea validarii ..... Si trece o zi, saptamana , luna .. si nu se intampla nimica.
 
Am dezactivat sitemap din yoast si am instalat pluginul acela.
Am debifat asta din xmg google sitemap:
3171
Am sters celelalte sitemap din search console si l-am trimis pe asta nou, acuma trebuie sa imi reindexeze toate postarile sau?
 
Si eu am o problema asemanatoare, desi domeniul are 1 an, postez zilnic, am cumparat 3 pachete SEO de pe blackhatworld (PBN, web 2.0, edu/gov profiles, etc cu tier 2 si 3). Fara penalizari, 0 erori la accesarea cu crawlere, 99 speed score pe desktop si 90 pe mobil.

3182

Pe noua versiune Search Console, la paginile neindexate imi apare "Accesată cu crawlere – nu este indexată". Iar daca dam sa aflam mai multe, apare "Crawled - currently not indexed: The page was crawled by Google, but not indexed. It may or may not be indexed in the future; no need to resubmit this URL for crawling." Prin asta as deduce, ca daca vrea dl. G le indexeaza, daca nu vrea, nu le indexeaza, nu? :))

O idee ceva?
 
M-am uitat si eu prin search console si am probleme la unele link-uri:
3184
Linkul merge, adica se incarca, etc...
Si inca ceva..toate link-urile de mai jos(200 si ceva la numar) au eroarea aia 522 desi ele se incarca link-urile.
3185
 
Loading...
Back
Sus