Google Drive si uploadul pe acesta

Salut, as vrea sa uploadez filme pe google drive si sa le fac player html5..
Stie cineva cat rezista uploadate filmele acolo ?
Sau e ceva ce ar trebui sa stiu despre asta, de nu s-a apucat lumea inca de uploadat filme acolo ?
  1. La câteva dmca-uri primite îți șterge tot contul de gdrive
  2. Există limitări la vizualizare/download iar dacă acea limită e atinsă apoi 24h fișierul e blocat și nu poate fi vizualizat
  3. Lumea s-a apucat de mult de asta dar au renunțat apoi când au văzut că e muncă în zadar. Nu există site cu filme pe gdrive nici pe RO, nici internațional
 
  1. La câteva dmca-uri primite îți șterge tot contul de gdrive
  2. Există limitări la vizualizare/download iar dacă acea limită e atinsă apoi 24h fișierul e blocat și nu poate fi vizualizat
  3. Lumea s-a apucat de mult de asta dar au renunțat apoi când au văzut că e muncă în zadar. Nu există site cu filme pe gdrive nici pe RO, nici internațional
Mari (2019) Watch Full Movie Online free | Putlocker
au ca server gdrive :|
 
cum am zis..e temporar...cand ia dmca i se sterge tot contul gdrive. Acum fiecare decide ce si cum dar sa pui 1000 de filme si sa iei un dmca sa le piezi pe toate...toate astea pentru un dedicat de 50 euro/luna =))
Daca un dedicat de 50e pe luna ar rezolva asta, de ce nu este nici un site de filme pe RO cu upload direct ? Adica mi se pare putini bani, avand in vedere ca poti oferi o calitate superioara a playerelor si poti atrage mai multe vizite !
 
Din pacate exista cateva siteuri fara reclama pe player si totusi zice ca nu detin filme pe server propiu cum face asta nu imi pot explica
 
De cateva zile a pus in rest nu avea si mai era in site si decat primul player era fara reclama
 
Daca un dedicat de 50e pe luna ar rezolva asta, de ce nu este nici un site de filme pe RO cu upload direct ? Adica mi se pare putini bani, avand in vedere ca poti oferi o calitate superioara a playerelor si poti atrage mai multe vizite !
Păi când te trezești cu dosar penal pentru 50 euro nu dă prea bine în CV :))

Ca să concluzionez de ce nu se bagă nimeni: costuri ridicate ( când ai 1000 online simultan ai alte costuri decât la 20 simultan - automat nevoie de mai multe servere pt load balancing) , chinuială mare cu configurarea serverului(trebuie niște limite impuse etc) și monitorizare în permanență iar la final income mai mic sau egal cu costurile..plus un risc de dosar penal(au fost cazuri la noi, probabil vor mai fi)
Din punct de vedere al rentabilității $$ mai bine urci pe netu sau alte similare și cu 0 costuri ai profit :)
 
Ultima editare:
mda, pai la un site pe #3 milioane alexa. Eu v-am zis parerea mea, toti cei care au folosit gdrive si au avut trafic sau ars mai devreme sau mai tarziu. Nu exista site mare in afara care sa foloseasca gdrive dar asta nu inseamna ca voi nu puteti. Folositi gdrive, cresteti site-ul la un numar fain de unici pe zi si apoi dupa 6 luni va dau reply la topicul ”cum fac sa-mi reactivez contul gdrive” :))
 
cum am zis..e temporar...cand ia dmca i se sterge tot contul gdrive. Acum fiecare decide ce si cum dar sa pui 1000 de filme si sa iei un dmca sa le piezi pe toate...toate astea pentru un dedicat de 50 euro/luna =))
Daca iei dmca ai linkurile
de backup. Scripturile de genul nu iti stocheaza direct fisierul .mp4. Iti face split la fisier in vreo 1-2k de fisiere mai mici pentru a evita limita de download per fisier + ca se face clona la fisiere pe 3-5 conturi diferite de drive... dar normal ca nu este 100% safe.
 
mda, pai la un site pe #3 milioane alexa. Eu v-am zis parerea mea, toti cei care au folosit gdrive si au avut trafic sau ars mai devreme sau mai tarziu. Nu exista site mare in afara care sa foloseasca gdrive dar asta nu inseamna ca voi nu puteti. Folositi gdrive, cresteti site-ul la un numar fain de unici pe zi si apoi dupa 6 luni va dau reply la topicul ”cum fac sa-mi reactivez contul gdrive” :))
rank #5000 alexa. watchserieshd.tv
 
Loading...
Back
Sus