Virus Google App infectat cu adwaredowgin.D@Android

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Astazi te tableta amm facut update la aplicatii si dupa ce a terminat am fost avertizat ca una contine virus. Cand am dat la detalii era vorba de aplicatia Google App care conform celor doua sisteme de securitate este infectata cu adwaredowgin.D@Android.
adwaredowgin.D@Android este un virus care in general afiseaza reclama in sectiunea notificare pe telefon sua tableta. In acelasi timp ruleaza in spate sisteme de reclame sua programe fara aprobarea userului.

virus google app.jpg

Rezolvarea la mine a fost sa dezinstalez app si sa revin cea din fabrica, pentru ca nu se poate sterge de tot.
Daca aveti telefon pe android, va recomand sa faceti o scanare si pentru o siguranta mai mare, dati unistall la google app si va reveni la datele din fabrica.
 
Si mie mi-a cerut azi actualizare, dar nu am dat.
Ce antivirus folosesti pe mobil?
 
Sa facut vreo actualizare pe mobil azi ? De ex cand intru pe unul din site-urile mele de pe mobil imi arata pe crome ''certificatul de securitate al site-ului nu prezintă garanție'',cand intru de pe pc sau laptop este ok totul.Certificatul ssl e bun e cumparat de la hostgator nu e din ala fake free !
 
La chrome am facut azi.
Azi am sa descarc si eu avg sa ii dau o scanare sa vad ce zice.
 
Loading...
Back
Sus