Google Adwords ( o informatie )

whiteandblack

Active Member
Registered
Full Member
Buna ziua

La google adwords poti sa folosesti 1 cont si pe acel cont sa faci conturi la toti clienti tai care folosesc adwords ?

Gen tu sa fii managerul si lor sa le dai acces doar sa faca plati si sa citeasca detaliile ( sa nu poata modifica nimic )
 
Din cate stiu se poate.
In contul tau ai un id si numar de telefon, suna, da id si ei iti vor explica totul sau daca e nevoie o vor face pentru tine, mai ales cand aud ca ai clienți.
 
Îți faci cont de manager, iar cu acel cont te poți conecta la conturi existente sau poți crea conturi noi. Dar, mai nou conturile noi sunt suspendate automat pana trimiți documentele care sa dovedească ca într adevăr ești real, iar acest lucru (verificarea) poate dura 2 săptămâni (în cazul meu)
 
Îți faci cont de manager, iar cu acel cont te poți conecta la conturi existente sau poți crea conturi noi. Dar, mai nou conturile noi sunt suspendate automat pana trimiți documentele care sa dovedească ca într adevăr ești real, iar acest lucru (verificarea) poate dura 2 săptămâni (în cazul meu)
Blocate pentru plati suspecte ?
 
De ce blocheaza pentru plati suspecte? care este motivul unde putem discuta cu ei pe chat ceva ?
Asta am intampinat chiar acum
Nu a mai fost cont la google pe numele asta sau folosind cardul asta.
 
unde putem discuta cu ei pe chat ceva
Asta o poti face la numarul care este afisat in contul tau.
iti raspunde imediat, cel putin asa fac eu.
Nu stiu daca are pe romania, eu vorbesc cu cei din irlanda sau belgia si in engleza.
 
Poti suna oricand si oricat pentru ca , odata ce esti suspendat, trebuie sa trimiti documente, in cazul persoanelor fizice buletin si cardul cu care s-a efectuat plata, iar la firme , datele firmelor si cardul cu care s-a efectuat plata. Ai acolo cateva formulare de completat, scrii detalii acolo, gen tu esti persoana x si ai facut contul pentru persoana y, trimit poza si cu buletinul tau si cu buletinul persoanei si cu cardul care ai facut plata. Scrii cat mai multe detalii.
Sa nu insisti cu mesajele, scrii un singur mesaj/cont . Chiar daca vezi ca au trecut 5 zile si nu ai primit raspuns, astepti. Pana nu iti apare un mail de la ei cum ca esti suspendat permanent sau reactivat nu ai ce sa trimiti alte mesaje , ele vor prelungi doar timpul de asteptare.
 
Am incercat toate variantele posibile sa evit suspendarea, insa nu a functionat nimic. Odata ce folosesti un card iar contul acela este suspendat temporar, atunci nu mai poti face alt cont cu acelasi card pt ca automat il va suspenda si pe acela. Eu fac conturile normal, le suspenda, trimit datele, le reactiveaza ... asta e. Dureaza mai mult dar nu am de ales. De la suport nu iti pot face nimic decat sa astepti pana primesti raspuns. Am vb si la telefon si prin email si de la suport tehnic, insa pana nu primesti raspuns dupa mesajul trimis, stai si atat.
 
Am facut acum cateva zile cont pentru un client si totu bine si frumos acum am facut campania bani au fost pusi de 3 zile si cum am pus campania in 5 min suspendat :(
 
Si faza ciudata este ca daca dau acolo sa completez formularul ala...ma trimite pe o pagina unde scrie STAREA CONTULUI ESTE BUNA si nu apare formularul ala
 
Loading...
Back
Sus