Google Adsense!

PerSeuS

Well-Known Member
Registered
Full Member
Ai un site de stiri in care ai reclame de la google adsense. Pui o postare pe o pagina de filme online, si daca primesti click pe reclama de la un om venit de pe acea pagina, google iti va inchide contul de adsense?
 
Da dupa vechea regula, nu dupa noua.
Dupa noua regula iti va bana site-ul in reteaua adsense dar nu iti va suspenda contul.
Daca tii la contul tau adsense, recomand sa nu faci asta.
 
Google iti va bloca afisarea pe site-ul respectiv. Asta daca nu recidivezi.
daca schimb numele paginii, sterg continutul de filme online? Tot nu merge?
Daca schimbi numele si stergi continutul? Pai e ca si cum ai incepe alt site. Daca te gandesti ca e ok pentru ca pui redirect de pe vechiul domeniu, care apare in google, acele cautari vor disparea, pentru ai stwrs si continutul
 
Google iti va bloca afisarea pe site-ul respectiv. Asta daca nu recidivezi.

Daca schimbi numele si stergi continutul? Pai e ca si cum ai incepe alt site. Daca te gandesti ca e ok pentru ca pui redirect de pe vechiul domeniu, care apare in google, acele cautari vor disparea, pentru ai stwrs si continutul

ma refeream numele la pagina de filme online sa il schimb si sa ii sterg continutul...
 
numele de domeniu daca ii in engleza si eu aplic pentru cont adsense in romana, are vreo importanta?
Nu. Nu are importanta.

Ai un site de stiri in care ai reclame de la google adsense. Pui o postare pe o pagina de filme online, si daca primesti click pe reclama de la un om venit de pe acea pagina, google iti va inchide contul de adsense?
Nu o sa poate sa iti dea nimeni un raspuns 100% corect pentru ca depidne de mai multe lucruri:
- vechime cont
- surse trafic (organic, search, fb, refferal etc)
- report-uri primite
Personal nu as recomanda sa folosesti un cont adsense principal pe astfel de siteuri.
 
Nu. Nu are importanta.


Nu o sa poate sa iti dea nimeni un raspuns 100% corect pentru ca depidne de mai multe lucruri:
- vechime cont
- surse trafic (organic, search, fb, refferal etc)
- report-uri primite
Personal nu as recomanda sa folosesti un cont adsense principal pe astfel de siteuri.
Nu ai recomanda google adsense pe siteuri de stiri? Daca am pagina de divertisment, bancuri, videouri de ras, etc si postez cateva sitiri pe el, nici asa nu este ok?
 
Nu o sa poate sa iti dea nimeni un raspuns 100% corect pentru ca depidne de mai multe lucruri:
Eu am avut pe site de filme. cont vechi. 5-6 ani. A mers un an. (saru'mana pentru masa).
Motivul pentru care a fost blocat. 1000% report.
 
Motivul pentru care a fost blocat. 1000% report
Mi-au facu ei raport pe site legal. Iti imaginezi ca pe un site de filme vei primi mai repede.
Lumea e buna si da rapoarte, ca doar nu da de la ei. :D
 
Mi-au facu ei raport pe site legal. Iti imaginezi ca pe un site de filme vei primi mai repede.
Lumea e buna si da rapoarte, ca doar nu da de la ei. :D
Un advertiser care face display performant tot timpul va verifica unde ii e afisata reclama si e normal sa reporteze siteurile suspecte ca la un moment-dat te saturi sa tot dai exclude.
Tie ti-ar conveni sa platesti reclama pe siteuri care nu performeaza? Sa nu mai vorbim de faptul ca reclama pe siteuri neacceptate in mod normal de adsense e pusa intr-un mod foarte intruziv care aproape obliga vizitatorul sa dea click..
 
Loading...
Back
Sus