Gmail va începe verificarea conturile

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Google a anunțat ca va începe verificarea fiecărui cont de Gmail pentru a evita scam, phishing si altele.

In acest moment este in teste dar curând va obligatoriu pentru orice cont Gmail.

Personal vad doar o alta încercare de a ne monitoriza si sti exact cine se afla in spatele contului respectiv.

Cand se va ajunge la asta eu nu le voi da copie dupa ID MEU.
Cred ca trebuie sa ne găsim o alta alternativă pentru email si sa incepem migrarea.
 
Google a anunțat ca va începe verificarea fiecărui cont de Gmail pentru a evita scam, phishing si altele.

In acest moment este in teste dar curând va obligatoriu pentru orice cont Gmail.

Personal vad doar o alta încercare de a ne monitoriza si sti exact cine se afla in spatele contului respectiv.

Cand se va ajunge la asta eu nu le voi da copie dupa ID MEU.
Cred ca trebuie sa ne găsim o alta alternativă pentru email si sa incepem migrarea.
Tipic lor
 
Pai ce o să ceară ceva după buletin înafara de nume nr.telefon etc...dacă ar fi sa dau după buletin date în nici-un caz nu o să le dau,bine că încă mai am cele 2 adrese de email de la yahoo,intru pe ele o dată pe lună,daca este așa cu Gmail o să trec iar pe yahoo...
 
Yahoo sau protonmail (parcase numește).
Alta soluție este sa cumperi un domeniu cu 1 host din ala foarte ieftin doar pentru email unde ai ce este important.
Daca multa lume va migra dupa această decizie e posibil sa impuna noi reguli legat de trimis si primit email catre destinatii care nu sunt oficiale, insa se găsesc soluții pentru toate in timp.
 
Mai sunt 2 variante bune pe piata, Apple si Microsoft ofera si ei posibilitatea de ati face email.

La microsoft gasesti Outlook (vechiul hotmail). Iar la Apple ai iCloud. Nu m-as duce pe alt site in afara de astea 4 : gmail, yahoo, outlook si icloud ...

P.S. Eu nu cred ca o sa ceara buletine, nu si-ar verifica identitatea nici macar 1% din email-urile existente si tot ei ar avea de pierdut ...

P.S.2. Daca e un email 100% legit, pe care ai mai prins si numele personal si foarte scurt, gen [email protected] , decat sa te duci pe nu stiu ce site fantoma, poti sa-ti trimiti linistit buletinul. Pana la urma cu totii l-am trimis pe la unele site-uri de cryptomonede, revolut, site-uri de pariuri, etc. Nu vad care ar fi problema sa-l trimitem si la google. Doar ca ar fi o bataie de cap, sa-ti trimiti buletinul pt. email nu a mai cerut nimeni asta pana acum ...
 
Fiecare gmail? Eu am peste 60 pe care le folosesc...
Hai cu verificatul...
Dacă nu verific măcar 10 se prăbușește mare parte din tot ce am construit în ultimii 5 ani...
 
Loading...
Back
Sus