Generare date filme

ulise

Active Member
Registered
Full Member
Salutare !
Recent, am mutat un site pe vps, toate bune si frumoase până cand dau sa postez un film, nu merge acel generează date de la IMBD (THEMA E GRIFUS), aveti pozele mai jos de la server si site.
Lipseste ceva, am gresit undeva ? Pe hostul precedent merge, am testat, aici nu.
4461
4462
 
Nu cred ca are treaba cu hostul. Încearcă sa verifici dacă ai băgat licienta la tema si e Ok.
2. Schimba Api-ul de la tmdb.
 
In wp-config activeaza debug. Ai acolo o linie cu debug unde schimba din false in true, salveaza, sterge cache si apoi încearcă iar.
Dai aici eroare si vedem de unde este.
 
Am avut și eu problema cu importul, pe un shared cu cpanel funcționa iar pe un dedicat cu cwp nu.

Încearcă să dezactivezi mod_security pentru acel site și ar trebui să funcționeze.
 
Activeaza erorile si fa paste la eroare.. ori arata linia respectiva din error logs... nu putem ajuta ghicind din stele
* pe site nu vad nicio eroare
 
Activeaza erorile si fa paste la eroare.. ori arata linia respectiva din error logs... nu putem ajuta ghicind din stele
* pe site nu vad nicio eroare
Am rezolvat !
Am șters tot si am inceput din nou: 1. creeate user/site. 2. baza de date/user nou. 3. cont FTP.
Deci totul prin ftp si merge brici, inainte instalam cu ajutorul control panel/file manager si ceva ma bloca, ma repet ABSOLUT TOTUL PRIN FTP si merge blană.
Multumesc tuturor pentru ajutor.
 
Am rezolvat !
Am șters tot si am inceput din nou: 1. creeate user/site. 2. baza de date/user nou. 3. cont FTP.
Deci totul prin ftp si merge brici, inainte instalam cu ajutorul control panel/file manager si ceva ma bloca, ma repet ABSOLUT TOTUL PRIN FTP si merge blană.
Multumesc tuturor pentru ajutor.
Uneori cand faci prin filemanager nu urca toate fisierele bine, permisiuni, sau nu extrage bine arhiva.
Cea mai buna metoda este direct prin ftp.
 
Loading...
Back
Sus