Generare continut bloguri

krystann

Member
Registered
Full Member
Salut,

Ce unelte online sau AI folosiți sa generați conținut adica articole pentru blogurile/site-urile voastre.

Ma refer la articole simple, generale, curiozități, rețete de bucătărie, ușoare dar care au cam același nivel de căutări ca și acum 5/10 ani. Trebuie sa fie neapărat unice și originale dar în același timp, si corect gramaticale.

Am citit și topicul cu chat GPT și o sa îl testez.

Mulțumesc
 
Cred ca la momentul actual, nu exista ceva mai bun decat ChatGPT + un soft de verificare originalitate/corectitudine.
Daca exista ceva mai bun, sunt si eu curios, astept raspunsuri de la colegii mai documentati.
 
Cred ca la momentul actual, nu exista ceva mai bun decat ChatGPT + un soft de verificare originalitate/corectitudine.
Daca exista ceva mai bun, sunt si eu curios, astept raspunsuri de la colegii mai documentati.
Confirm. Cel mai bun.

Articol scris chiar de el.

Plus trebuie sa stiti ceva, toate, adica 99.9% folosesc api de la openai.
Deci cu alte cuvinte exista doar unul singur.

Microsoft si Google spun de ceva vreme ca vor face public pe al lor.

Microsoft chiar se lauda ca a lor mai rapid decat a celor de la openai.
 
Daca pana acum foloseam google de X ori, in ultimul timp am ajuns sa folosesc chatgpt de 2 ori mai mult.

decat sa creez articole cu softuri, mai bine rescriu articole existente (scrise de oameni) cu ajutorul chatgtp sau diferite tool-uri, apoi le trec printr-un content detector si cam aia ar fi: 100% human.

chiar astazi am inceput un blog. va tin la curent cu updateuri.
 
Eu imi creez softuri/ coduri pentru uz personal.
Pana acum am salvat cateva mii de euro in ce am reușit sa fac cu el.
Pe zi ce trece devin tot mai bun la forma de a cere lucruri.
 
Cu ChaGpt si cu "Ai A fost odată ca niciodată, într-o pădure magică, o tânără vulpe pe nume Felix. " cartea asta urmeaza sa fie lansata in romania
 

Atașamente

  • dutabesmart_A_fox_in_an_enchanted_forest_32deec5c-0e35-400e-9702-fe2e240f7a25.png
    dutabesmart_A_fox_in_an_enchanted_forest_32deec5c-0e35-400e-9702-fe2e240f7a25.png
    981,8 KB · Vizualizări: 12
Cu ChaGpt si cu "Ai A fost odată ca niciodată, într-o pădure magică, o tânără vulpe pe nume Felix. " cartea asta urmeaza sa fie lansata in romania
Si asta este a mea, scrisa in aproximativ o ora.
Text ei imagini cu AI.
 
Spui ce vrei si iti genereaza imaginea ,dar costa
 
Poate face asa ceva?
 

Atașamente

  • dutabesmart_a_big_forest_with_animals_d22c0139-5198-4a74-85ff-b9ce2342fe5f.png
    dutabesmart_a_big_forest_with_animals_d22c0139-5198-4a74-85ff-b9ce2342fe5f.png
    925,2 KB · Vizualizări: 6
Ieri l-am testat și eu pentru prima data. Ma refer la chat gpt.

Rezultatele au fost bune, le-am testat pe google propoziție cu propoziție și totul a fost oki. Au fost generalitati Dar am crezut ca va avea mai multe greșeli dar au fost numai câteva gen folosea greșit niște prepoziții de loc și de timp dar cam atat.

O sa fac un test mai amplu la începutul lunii viitoare și dacă totul e oki și consider ca merita dau drumul la un blog general pe care sa încerc sa îl monetizez într-un termen de 6 luni, sa vedem ce va ieși.
 
Ultima editare:
Poti scrie, cere in orice limba, dialect si iti răspunde, ba chiar si daca faci greșeli, scrii greșit, tot stie ce vrei.
Ba chiar se supără uneori. :)
 
Poti scrie, cere in orice limba, dialect si iti răspunde, ba chiar si daca faci greșeli, scrii greșit, tot stie ce vrei.
Ba chiar se supără uneori. :)
Eu am observat ca dacă ești amabil are tentinta sa fie la fel și cumva se pune mai mult la dispoziția ta, în ideea în care, la final zice ca e aici sa te ajute și sa îți ofere tot ajutorul
 
Loading...
Back
Sus