Găzduire SSD+Domeniu .RO Gratuit - Aprilie 2019 - €1.35/lună

xpnet

Member
Registered
Până în data de 30 Aprilie 2019 oferim domeniu .RO gratuit la toate pachetele de găzduire începând cu €1.35/lună

La plata anuală beneficiați și de 2 luni Gratuite la găzduire.

Oferta completă aici.
 
Nu vreau sa fiu carcotas, dar clientii pentru webhost nu se atrag cu reduceri sau ceva gratuit, mai ales cand voi aveti reseller de la mxhost.ro.. doar o parere..
 
Nu vreau sa fiu carcotas, dar clientii pentru webhost nu se atrag cu reduceri sau ceva gratuit, mai ales cand voi aveti reseller de la mxhost.ro.. doar o parere..

Din argumentarea ta nu se înțelege dacă este un lucru pozitiv sau negativ faptul că este găzduire de la mxhost? Ai spus doar cum NU se face, dar nu ai spus și cum se face. Nu de alta dar și mxhost are aceeași politică de marketing și anume domeniu .ro gratuit dar pachetele încep de la 3,49 euro lunar.
 
Până în data de 30 Aprilie 2019 oferim domeniu .RO gratuit la toate pachetele de găzduire începând cu €1.35/lună

La plata anuală beneficiați și de 2 luni Gratuite la găzduire.

Oferta completă aici.
Cateva detalii esentiale, ca sa vedem calitatea serviciilor, RAM , vizite? Care este limita maxima, cat trafic suporta, si ma refer cate vizite online?
 
Conturile shared sunt limitate la 25% CPU și 300MB RAM. Vizitele sunt strâns legate de optimizarea scripturilor, a bazei de date. Dacă site-ul este optimizat poate să reziste lejer la mii de vizite pe zi. De exemplu de Black Friday nu am avut probleme să fie picat vreun site, dar în mare parte site-urile găzduite sunt de la clienți care au făcut site-urile cu echipa noastră.
 
Conturile shared sunt limitate la 25% CPU și 300MB RAM. Vizitele sunt strâns legate de optimizarea scripturilor, a bazei de date. Dacă site-ul este optimizat poate să reziste lejer la mii de vizite pe zi. De exemplu de Black Friday nu am avut probleme să fie picat vreun site, dar în mare parte site-urile găzduite sunt de la clienți care au făcut site-urile cu echipa noastră.

Care black friday, ca domeniul vostru e inregistrat anul asta in februarie.......
 
Care black friday, ca domeniul vostru e inregistrat anul asta in februarie.......

Vezi că ești dator cu un răspuns mai sus, altfel chiar o să cred că ești cărcotaș. Ce treabă are domeniul xpnet.ro cu serviciile pe care le-am oferit până acum?

De 10 ani ne ocupăm de crearea site-uri și astfel am avut de-a face cu multe firme de găzduire din România. Pe lângă site-urile clienților am avut și proiecte personale care de-a lungul timpului au fost mutate de la un hoster la altul.

După mai mulți ani, cel mai ok hoster ni s-a părut mxhost și am migrat la ei cele mai multe dintre site-uri create. Întrucât mxhost are doar pachete mari, s-a născut ideea de a colabora cu ei pentru a oferi și pachete ceva mai accesibile și astfel s-a lansat platforma xpnet.ro în 2019.
 
De ce as avea incredere sa-mi faca cineva (cum ar fi xpnet), un site, cand ei nici macar nu si-au facut o tema propie pentru site-ul lor. Daca lucrati de 10 ani, de ce XPSOFTCARE SRL e inregistrat in 2017, si de ce nu aveti o tema propie, cum au toate firmele profi, care probabil nu au 10 ani ca dumneavostra.

Sa nu mai spun ca vorbesti cu "ne ocupam", "ni s-a parut", cand dumneata lucrezi singur, asta se poate verifica dupa datele firmei.
 
@kalashbou Dacă tu înființezi azi o firmă înseamnă că întreaga ta experiență se rezumă la o zi? Ar fi absurd să-ți deschizi o firmă fără să te bazezi pe o experiență cumulată în trecut ca angajat al unei companii sau ca pfa.

Dacă te-ai fi uitat în oferta de crearea site ai fi văzut că se oferă temă standard/free din directorul de teme wordpress, nu premium, nu custom made. Dacă tu faci site-uri cu teme custom made pe 200 euro putem colabora.

Nu te-ai întrebat niciodată cum companii mari au doar câțiva angajați, respectiv altele mai mici nu au angajați în schimb au venituri foarte mari? Simplu! Este mai profitabil să plătești pe cineva în funcție de rezultate decât pe oră.

Prestarea unei munci se poate face în foarte multe moduri: de la o firmă la alta, de la o firmă la un pfa, prin convenție civilă între o firmă/pfa și o persoană fizică dacă munca este ocazională, sau prin angajare.
 
Loading...
Back
Sus