Functioneaza reclama agresiva?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Unele produse, servicii, filme, seriale primesc o reclama foarte agresiva care in general o asociez cu proasta calitate. Daca ceva primeste publicitate agresiva, atunci caltatea acestuia este slaba foarte slaba si din experienta stiu ca asa este, ma refer la cea personala.

Intrebarea mea este, publicitatea agresiva la ceva va convinge sa-l cumarati, vedeti, incercati?

Cred ca raspunsul la fiecare ar fi NU, nimic nu ma poate convinge de ceva daca EU nu vreau. O minciuna mare daca ma intrebi pe mine. :D

Stiti serialul the man in the high castle?
Reclama in UK foarte agresiva pentru al vedea pe amazon prime. Am zi nu din prima ca din reclama unde apareau nazi si deja stim cum a fost totul, ce ar putea aduce in plus.
Reclama in spania, la fel foarte agresiva de multe ori pe zi, cam acelasi imagini, doar ca undeva a strecurat ceva care mi-a atras atentia: '' Dar aceasta nu s-a intamplat, nu asta e realitatea. NU am castigat razboiul''.

Am zis cam o luna, unde intr-o seara am zis sa-i dau o sansa si uite asta ca nu m-am lasat pana nu am terminat cele 3 sezoane.

Reclama agresiva + mesaj adegvat, poate convinge pe oricine. Acesta a fost un caz fericit unde serialul a fost super, cel putin pentru mine.

xenno

Active Member
Registered
Full Member
Si eu ma simt stresat cateodata de ceva tipuri de reclame ... si pana la urma, intr-un moment de plictiseala intru sa vad despre ce e vorba insa la mine, eu traduc totul in timp, pe care prefer sa il petrec cu cei din jur si daca este de acordat prea mult timp ... poate sa fie reclama vietii ca nu ma bag :)

Nu cumpar lucruri inutile, daca am nevoie de ceva caut punctiform acel ceva iar daca vreau sa cumpar ceva, intotdeauna las cosul asa inca vreo cateva zile :) pana cand achizitionez.
In aceasta speta, am picii interesati de biciclete si am gasit pe carpatsport ceva in ianuarie anul acesta. Pret 850 de lei bicla, in iunie, acelasi produs, 650 lei bicla si in noiembrie cand intr-un final am cumparat ... 450 bicla :)
Am rabdare insa nu am timp :)

Reclama

Loading...

Reclama Ta Aici

Stiri Monezi Virtuale

Reducere pentru Vacanta

Loading...
Sus