Franta vs Romania - Euro 2016

Franta sa dovedit mai stabila in teren a meritat victoria, cel m-ai bun de la noi l-am considerat pe Grigore
 
Nu stiu ce sa spun. Franta si-a meritat victoria, pe cand romania nu merita nici acel gol.
Imi aduc aminte faza de final, cand acel francez alerga la poarta noastra iar unul din jucatorii nostri in loc sa accelereze sa ajunga si sa opreasca francezu, acesta s-a oprit.
La inceput am crezut ca poate e blat, dar acum cred ca NOI suntem niste idioti cara vointa si vise de viitor.
 
Nu meritam să dăm golul ăla. Pur și simplu muream de draci aseară când îi vedeam pe ”experții noștri” că se milogeau și cerșeau fault. Franța a jucat bine ținând cont de presiunea care era asupra lor, până la urmă e țara gazdă și trebuia să înceapă cu o victorie. În schimb, România mi s-a părut jalnică, aceeași tactică de rahat cu fundul în poartă și atât..așteptăm să pice un gol.
Creativitate în joc: 1-0 pentru Franța
Joc de pase: 1-0 pentru Franța
Mentalitate: 1-0 pentru Franța
Dribling/skill: 1-0 pentru Franța

Oricum nu mă așteptam să facem egal sau să batem. Țin cu România dar una e să joci cu fc scuipă-n ghete din liga 1 și alta e să joci un meci de talie internațională. Valorea jucătorilor și-a spus cuvântul. În ziua când o să avem jucători care pot face o fază individual și să știe de asemenea când să joace în echipă și când să ia inițiativa atunci am face bine să mergem la EURO/CM. Până atunci aș prefera să stea acasă, măcar nu ne facem de râs cu țurca ce o practicăm.

PS: Deci și acum mi-l amintesc pe adi popa cum cerșea un fault. Eu mor pe fazele astea. Joacă băi dacă ești bun, nu te arunca și apoi încerci să cersești o lovitură liberă. Luptă, implică-te și lasă cerșitul. Câștigă și fă spectacol sau măcar fă spectacol pe teren chiar dacă pierzi. Prefer un joc calitativ, spectaculos chiar daca pierde decât o autobază în poartă și aia lipită cu superglue expirat :))
 
Am avut noroc de penalty altfel cred ca ne batea la scor de zero. Ce sa spun, sa vazut jucatorii Francezi ca vor sa castige si au luptat pentru asta, cel putin m-a impresionat un jucator francez care dupa o ratare se lua singur la palme, nu-i mai retin numele.
 
Nu stiu ce sa spun. Franta si-a meritat victoria, pe cand romania nu merita nici acel gol.
Imi aduc aminte faza de final, cand acel francez alerga la poarta noastra iar unul din jucatorii nostri in loc sa accelereze sa ajunga si sa opreasca francezu, acesta s-a oprit.
La inceput am crezut ca poate e blat, dar acum cred ca NOI suntem niste idioti cara vointa si vise de viitor.
Ai spus tot ! Ai dreptate ... cred ca aceasta ne este valoarea si ca tara nu doar la fotbal .. pentru ca este oglinda noastra .
 
Fraților,a jucat o echipă de 300mil euro cu una de 30, despre ce vorbim?, ce pretenții să avem?
 
Furați, hai sa fim serioși, poate fac si o analiză la faza de la 11 m, poate suntem chit
 
1. Albitru Ungur - de aici se stie
2. Romania ? hmmm nu meritam asa ceva. Echipa nationala e un mare Rahat. "Vedetele" astea au doar impresii. Sa vedeti ce iesea de era MUTU sau ala ce pica de fiecare data cand ajunge in careul advers, oare cum ii zicea, Marica.
3. Niste jucatori din Liga a 2 a de la noi jucau mult mai bine decat acesti asa zisi fotbalisti.
4. O sa ramanem o echipa de "MOSI" atata timp cat doar MOSI sunt pe la antrenori, feredratie.
O sa fiti multi poate care nu imi da-ti dreptate dar.... PUIULICA asta nu a calificat el echipa.
 
PUIULICA asta nu a calificat el echipa
Eu am ramas surprins ca atreneaza echipa nationala, dupa atatea si atatea esecuri. Chiar nu se mai gaseste nimeni sa antreneze echipa nationala?
 
Eu am ramas surprins ca atreneaza echipa nationala, dupa atatea si atatea esecuri. Chiar nu se mai gaseste nimeni sa antreneze echipa nationala?
Din pacate nationala nu e ceva care sa fie atractiv ... nu este un contract extraordinar ... sa dus demult .. nationalismul antrenorilor .. pentru ca noi avem pe cine sa ne bazam ca antrenori dar ..
 
Nu se mai baga lumea sa antreneze echipa nationala din cauza baniilor. Fata de alte echipe nationale salariu e un sfert.
 
Loading...
Back
Sus