Firmele mari si publicitate pe Facebook

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Presupun ca firmele mari au persoane calificate si bune in domeniul publicității cand decid sa faca o campanie de promovare.

Nu stiu daca ati observat dar majoritatea au niste campanii de tot rahatul.
Imagine+ text de parca suntem in ani 90. Oare asa de proști am ajuns, incat asta mergea noi?

Sunt prezent pe canale unde lumea discuta despre promovare si fac niste campanii publicitare super profesionale. De fapt noi astia mici facem chestii mai misto decat aia mari, insa trebuie sa fie ceva la mijloc pentru ca altfel nu ar mai face nu?

Azi spre exemplu mi-a apărut un ads unde produsul costa 24000 euro, eu nu imi permit acest produs, nici azi si nici peste 20 ani cred.

Ai acolo o opțiune care poti seta veniturile si alte filtre care sa ajunga ads la cei care isi permit sa cumpere.

Mai poate fi si o înțelegere intre ei, astia mari pentru a avea campanii de promovare sau spălare de bani.

Se întâmplă asta pe toate platformele de publicitate si nu înțeleg cum de permit asta. Văzând cum se face, oricare dintre noi de aici am putea lucra și face aceste campanii.

Deschizi paint si faci un banner, apoi un text din ala care ti-a venit in minte cand erai pe buda si gata, ai luat banii.


Vedeam pe un canal de comunicare ca la trailere bugetul este in general 100k $ unde tu primești o sumă de început si apoi pana la 10% din buget daca ajunge la numărul de vizualizări.

Daca ati văzut ceva de genul, ati face o astfel de campanie pentru produsul vostru?

Netflix, Amazon si Instagram le are cel mai naspa din ce am văzut eu.
 
Loading...
Back
Sus