Firma romaneasca BrainOnline - teapa la reclame

Eduard E

Active Member
Registered
Banned
1. ROG mutarea in categoria adecvata daca nu e ok aici. sa incepem. Ne-a acostat o persoana, ( USER pe forum: @BrainOnline ) cu o firma atestata de statul Roman ca fiind o companie 100% legit, sa ne ofere bani in schimbul reclamei la un alt site sub forma de banner, ne-a intrebat cat cerem pe reclama, fiecare site si-a oferit pretul, samd.

La toate a fost de acord, ceea ce din prima ridica semne de intrebare. Macar negociezi .. Am fost prost ca nu mi-am dat seama de atunci ca era teapa. De cand am dat pretul (cu 120% peste ce faceam eu pe pe acel banner) nu mi s-au cerut detalii, a spus, OK , da-mi ibanu. i l-am dat, mi-a trimis confirmarea ptr-un screenshot de pe telefon.

Am zis "frate cu asta fac business tot restul vietii daca e asa de serios" .... i-am pus reclamele pe site (AM SCOS CEEA CE FACEA BANI pt mine) si am zis ca "vai s-a pogorat ingerul din rai si in final avem pe cineva care investeste in reclama romaneasca". Mi-a placut ideea in sensul in care am vazut poza cu screenshotul cu "suma trimisa" .... am zis ok, e ceva de mancat aici, facem cu totii ceva, eu ofer reclama, el ofera bani, asa cum e normal.

Trec acele 24h, banii nu au ajuns in cont. Era vineri. PLM am zis BAH poate e problema la ceva banca. Cu totii am mizat pe luni. Nu are rost sa intru in discutiile din weekend. Luni intru si ii zic .. boss ... nu au intrat banii ... ceva nu e ok ... STAI CA INTRA ..... am zis ca avand 1 day off .. vb cu el marti ... vb cu el pe skype ... nimic, AI RABDARE CA VIN BANII ...... sa facem o paranteza ... orice transfer de bani intre banci se face in maxim 24h ... deja au trecut 5-6 zile ... arat eu ca ultimul prost sau cum ??? as vrea sa nu continui cu ce am de gand, caci e de nasol, pentru el ....


Eu initial am primit povestea celui "patit" ca el a investit 3000 de lei intr-un sit de filme online si dupa ce a trimis banii a luat teapa ... PLM ... Noi toti am zis ca plm cu noi nu se va intampla sa ceva,suntem persoane serioase .... dar nah ... predau stafeta celor de la FSO ... aceasta serie urmeaza sa ii primeasca pe toti care au luat teapa. .....
 
Ultima editare:
Tot ce a spus Eduard este adevarat , prima data ne-a contactat pe noi si am vorbit cu persoana respectiva o zi chiar doua inainte sa-i punem bannerele pe site pentru ca ne-a pus tot felul de intrebari si am mai discutat detalii legate de trafic.Acelasi discurs la tinut si cu mine, chiar foarte bine pus la punct .Dupa ce i-am scos reclama de pe site a mai incercat sa ii trimita prin paypal si la fel venea cu scuze , ca nu se poate procesa plata din cauza cardului pe care il are legat la paypal s.a.m.d.
Lucrurile nu am vrea sa ramana asa , doar ca a fost teapa de cateva zile si mergem mai departe.Timpul este destul de pretios , mai ales pe nisa asta.
Pot sa trimit dovezi unui moderator sau direct lu' Alex , ca sa fie totul ok si persoana responsabila sa fie trecuta la lista neagra , sa nu mai piarda timpul si banii altor oameni de aici.
 
Pai trebuia spus numele la user in titlul la topic si specificat in prima postare.
Este vorba de @BrainOnline de care am fost si eu contactat pentru a face din marca lui un brand si creste numarul de comenzi. Eu analizez fiecare client care ma contacteaza inainte de a face primul pas catre o posibila colaborare.
Mi-a atras atentia ca detine site (nu doar unul) pe nisa strategii de marketing dar apeleaza la mine, cand el este agentie.
Cod:
https://brainonline.ro/services/
Cod:
http://www.datcu.ro/marian/#service
Am fost contactat de mai multi useri in privat legat de acest user care cereau info.
Autorul la topic sa specifice userul in topic si titlul, apoi il mut la blacklist.
Cum a inselat si incercat sa insele pe altii va primi Ban pe viata pe forum.
 
Tot ce a spus Eduard este adevarat , prima data ne-a contactat pe noi si am vorbit cu persoana respectiva o zi chiar doua inainte sa-i punem bannerele pe site pentru ca ne-a pus tot felul de intrebari si am mai discutat detalii legate de trafic.Acelasi discurs la tinut si cu mine, chiar foarte bine pus la punct .Dupa ce i-am scos reclama de pe site a mai incercat sa ii trimita prin paypal si la fel venea cu scuze , ca nu se poate procesa plata din cauza cardului pe care il are legat la paypal s.a.m.d.
Lucrurile nu am vrea sa ramana asa , doar ca a fost teapa de cateva zile si mergem mai departe.Timpul este destul de pretios , mai ales pe nisa asta.
Pot sa trimit dovezi unui moderator sau direct lu' Alex , ca sa fie totul ok si persoana responsabila sa fie trecuta la lista neagra , sa nu mai piarda timpul si banii altor oameni de aici.
Pai trebuia spus numele la user in titlul la topic si specificat in prima postare.
Este vorba de @BrainOnline de care am fost si eu contactat pentru a face din marca lui un brand si creste numarul de comenzi. Eu analizez fiecare client care ma contacteaza inainte de a face primul pas catre o posibila colaborare.
Mi-a atras atentia ca detine site (nu doar unul) pe nisa strategii de marketing dar apeleaza la mine, cand el este agentie.
Cod:
https://brainonline.ro/services/
Cod:
http://www.datcu.ro/marian/#service
Am fost contactat de mai multi useri in privat legat de acest user care cereau info.
Autorul la topic sa specifice userul in topic si titlul, apoi il mut la blacklist.
Cum a inselat si incercat sa insele pe altii va primi Ban pe viata pe forum.
 
Pai trebuia spus numele la user in titlul la topic si specificat in prima postare.
Este vorba de @BrainOnline de care am fost si eu contactat pentru a face din marca lui un brand si creste numarul de comenzi. Eu analizez fiecare client care ma contacteaza inainte de a face primul pas catre o posibila colaborare.
Mi-a atras atentia ca detine site (nu doar unul) pe nisa strategii de marketing dar apeleaza la mine, cand el este agentie.
Cod:
https://brainonline.ro/services/
Cod:
http://www.datcu.ro/marian/#service
Am fost contactat de mai multi useri in privat legat de acest user care cereau info.
Autorul la topic sa specifice userul in topic si titlul, apoi il mut la blacklist.
Cum a inselat si incercat sa insele pe altii va primi Ban pe viata pe forum.
Buna seara! Am fost inselata de Brain Online de foarte multi bani. Va rog daca puteti sa ma ajutati cu informatii, sa va alaturati plangerii mele la politie ca parti vatamate etc. Va multumesc!!!
 
Buna seara! Am fost inselata de Brain Online de foarte multi bani. Va rog daca puteti sa ma ajutati cu informatii, sa va alaturati plangerii mele la politie ca parti vatamate etc. Va multumesc!!!
In primul rand incercati sa contactati direct compania la care facea el reclama, cand a fost postat acest topic era vorba de o companie de mezeluri. Contactati-i pe ei si fortati-i sa rezileze contractul cu ei. Parti vatamate sunt, dar nu putem aparea cu site-urile noastre la politie, oare ghici de ce.
 
In primul rand incercati sa contactati direct compania la care facea el reclama, cand a fost postat acest topic era vorba de o companie de mezeluri. Contactati-i pe ei si fortati-i sa rezileze contractul cu ei. Parti vatamate sunt, dar nu putem aparea cu site-urile noastre la politie, oare ghici de ce.
Stiti cumva cum se numeste compania de mezeluri ...chiar m -ati ajuta foarte mult.
 
Pai nu stiti cui ati facut reclama ? Presupun ca ati avut bannere, ce scria pe elel ?
nu am facut reclama . Am niste contracte cu acest individ pt dezv site si bineinteles ca a primit banii si el n-a facut nimic. Eu am nevoie sa gasesc si alte persoane cu care a procedat la fel , adica pe scurt caut persoane sau firme pe care Brai Onlinele-a inselat.Multumesc frumos.... chiar nu speram sa vb cineva cu mine.
 
Vedeti meatbox, lor le-a facut reclama la mine pe site, dar asta acum jumatate de an. Vorbiti direct cu directorul de vanzari sau manager ceva si vedeti daca puteti obtine detalii despre el. Chiar daca nu, informatiile despre ownerul brain sunt publice, se poate sesiza politia si direct prin dumneavoastra.
 
Vedeti meatbox, lor le-a facut reclama la mine pe site, dar asta acum jumatate de an. Vorbiti direct cu directorul de vanzari sau manager ceva si vedeti daca puteti obtine detalii despre el. Chiar daca nu, informatiile despre ownerul brain sunt publice, se poate sesiza politia si direct prin dumneavoastra.
Va multumesc frumos! Cand o sa reusesc sa ies la liman din povestea asta o sa va scriu si dumneavoastra finalul ...sper fericit!
 
nu am facut reclama . Am niste contracte cu acest individ pt dezv site si bineinteles ca a primit banii si el n-a facut nimic. Eu am nevoie sa gasesc si alte persoane cu care a procedat la fel , adica pe scurt caut persoane sau firme pe care Brai Onlinele-a inselat.Multumesc frumos.... chiar nu speram sa vb cineva cu mine.
@sieu Vorbeste cu MarianC, si el a fost inselat. ( cred ca asa are user pe forum).
 
Loading...
Back
Sus