Firma de webhosting ieftin si bun

pAuLaND

Member
Registered
Full Member
Salutare tuturor , doresc sa imi deschid un site de prezentare.
As dori daca se poate sa imi recomandati o firma din romania de webhosting ieftin si bun. Din ce am gasit pe internet sunt cateva dar nu vreau sa am surprize dupa achizitionare si de aceea am decis sa deschid un topic pentru a ma sfatui daca se poate.
 
Pentru un site de prezentare merge orice pachet de 0.50-1 euro pe luna. Nu este nevoie e resurse speciale pentru asa ceva.
Apoi daca te pricepi putin la editare code, poti face gratis pe blogger.
 
Pentru un site de prezentare merge orice pachet de 0.50-1 euro pe luna. Nu este nevoie e resurse speciale pentru asa ceva.
Apoi daca te pricepi putin la editare code, poti face gratis pe blogger.
Am inteles deci nu e nevoie de ceva sofisticat , eu l-am facut deja il am pe pc doar vreau sa il urc . Stii vreo firma mai serioasa?
 
mxhost.ro / clausweb.ro
 
fugi de hostmama. daca cpu sau resursele ating 60% ameninta cu blocari de cont daca nu maresti pachetul. il maresti , il platesti si a doua zi te ameninta ca tot nu e suficient si tot ti-l inchid chiar daca ai platit ieri. bataie de joc pe banii tai.
daca vreti o pagina toti sunt buni.

mxhost e ok si apreciez faptul ca iti zic verde in fata ce poti si ce nu poti sa faci fara "povesti" daca intrebi. mai rar asa. recomand
 
Deci sunt si firme care una zis si alta fac , de aceea am deschis topic ca sunt multi ca mine care sunt in dubii :-?
Dar de tlh ce ziceti?
 
Deci sunt si firme care una zis si alta fac , de aceea am deschis topic ca sunt multi ca mine care sunt in dubii :-?
Dar de tlh ce ziceti?

Sunt FOARTE multe firme care zic una si fac alta. Mergi pe firme renumite care sunt pe piata de mult si majoritatea sunt multumiti de ei, chiar daca platesti ceva in plus. Macar ai garantia unui serviciu de calitate.

EXCLUDE din start firme mici de care nu prea s-a auzit. Sunt multi care au ramas fara site-uri si domenii, din cauza firmelor mici si mincinoase.
Iar daca nu iti poti permite circa 10lei lunar pe host, mergi pe host free direct ca nu ai variante, decat pachete rare cum ti-a recomandat AlexH
 
fugi de hostmama. daca cpu sau resursele ating 60% ameninta cu blocari de cont daca nu maresti pachetul. il maresti , il platesti si a doua zi te ameninta ca tot nu e suficient si tot ti-l inchid chiar daca ai platit ieri. bataie de joc pe banii tai.
daca vreti o pagina toti sunt buni.

mxhost e ok si apreciez faptul ca iti zic verde in fata ce poti si ce nu poti sa faci fara "povesti" daca intrebi. mai rar asa. recomand


Site de prezentare nu consuma multe resurse si nu cred ca o sa aiba trafic de mii pe zi!
Iar cand comanzi scrie pe fiecare pachet cam cati utilizatori duce, de exemplu la primul spun 200-300, acum tu vrei hosting de 8,29 E anual si sa ai trafic de 20 k p zi, asa nu tine siteul nici un hoster pe lumea asta !
Nu am avut nici o probleme cu ei, numai odata un plugin wordpress creea procese peste procese !
Acum au si ei dreptate, poti plati in aceeasi zi, daca ai anumite resurse alocate si le depasesti, ori platesti, ori ai contul inchis, asa as face si eu si multi alti !
Eu nu am avut probleme deosebite si au fost deschisi cu mine la orice problema, recomand si mxhost, am cont la ei cu multe domeni luate si am avut si hosting la ei dar a trecut mult timp de atunci, deci nu stiu, dar par foarte ok !
 
Godaddy pachetul de 0.99$ care merge bine. Poti vorbi cu @Sacalul care are pachete pentru asa ceva.
Iti recomand si eu de la @Sacalul daca doresti ceva super ieftin. Am blogul la el de peste 3 luni si nu au existat probleme de nici macar un fel la cei 200+ vizitatori zilnici. Ai o gramada de pachete aici la dispozitie si te ajuta daca ai probleme
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus