Firma de Hosting

  • Eduard nu ai inteles ceea ce am zis eu eu am zis ca vreau sa imi deschid o firma de hosting nu ca sa cumpar servici de la altcineva iar alex a zis ca pot sa fac fata celor de la ovh atat tot nu mia recomandat si poate ca uitanduma din comentariile voastre si la firmele care sau recomandat sar putea sa pun la cale o strategie
 
le-ai dat dismiss fara nici un fel de drept de veto, efectiv i-ai bagat in pamant
Pai normal nu crezi, la felul cum sau comportat cu fosti clienti gsostcentral, cum a amenintat roforum cu procese pentru ca a spus adevarul, etc. Daca eu stiu sigur ca o firma este naspa, atunci o spun. Daca stiu din auzite, atunci specific acest lucru. In cazul lor stiu sigur. Faptul ca tu ai avut o experienta placuta cu ei e bine si ma bucur, dar nu voi recomanda ceva sau voi tace daca stiu ca este naspa.
Poate o fi fost o problema de comunicare, poate altceva, dar data tu ai avut o experienta naspa pentru un serviciu pe care doar voi stiti ce ati avut de impartit, asta nu inseamna ca ,acum, avand site-ul asta trebuie sa ii bagi la "naspa" ... ce nu e atat de clar ?
Citeste topicurile ca nu sunt singurul si nici o problema de comunicare. Au fost probleme grave, unde oamenii au pierdut toata munca si apoi le-a fost aruncat cu rahat in fata.
r alex a zis ca pot sa fac fata celor de la ovh atat tot nu mia recomandat
Ce ai putea veni in plus fata de ovh si altele este un sistem de susport, management mai bun. Aceste firme ofera servere bune dar la suport sunt prastie si e normal pe o parte ca e serverul tau si faci ce vrei.
Daca tu ai putea oferi un server managed la un pret ok + suport la probleme, atunci cu siguanta vei avea succes.
 
Inca o data, REPET, nu sunt aici sa ma cert, intru in polemica pentru ca

  • Eduard nu ai inteles ceea ce am zis eu eu am zis ca vreau sa imi deschid o firma de hosting nu ca sa cumpar servici de la altcineva iar alex a zis ca pot sa fac fata celor de la ovh atat tot nu mia recomandat si poate ca uitanduma din comentariile voastre si la firmele care sau recomandat sar putea sa pun la cale o strategie
Imi cer scuze ca a intervenit discutia noastra aici. SINCER. Personal iti recomand ce ti-a recomandat si alex, cu acel dedicat, ai mai mult spatiu decat ai nevoie, special pt asa asa ceva. Este doar parerea mea, mai ales ca este F F F IEFTIN. Pentru inceput este ceva ce recomand tuturos, sa ia variante mai ieftine, pe masura ce avansezi poate iti vei permite si ceva mai scump, poate un personal sau mai multe. Pentru moment ademeneste oamenii cu spatiu de stocare caci sunt multi care nu stiu de faptul ca ala e ultimul lucru la care sa se uite ...
 
Eduard detin deja 20 de servere + swichuri cisco + centrala telefonica de suport Avaya + routere deci detin cam tot ceea ce trebuie de inceput si detin si cunostinte medi in administrarea de retele si linux nu is expert dar ma descurc in toate astea ceream o parere numai daca se merita sa deschid eu momentan sunt in belgia si in vara vreau sa vin acasa cu totul si ma gandeam la afacerea asta daca tot am investit in ultimul an in echipamente
 
Eduard detin deja 20 de servere + swichuri cisco + centrala telefonica de suport Avaya + routere deci detin cam tot ceea ce trebuie de inceput si detin si cunostinte medi in administrarea de retele si linux nu is expert dar ma descurc in toate astea ceream o parere numai daca se merita sa deschid eu momentan sunt in belgia si in vara vreau sa vin acasa cu totul si ma gandeam la afacerea asta daca tot am investit in ultimul an in echipamente
Imi cer scuze, ca ti-am afectat topicul, cer lui @AlexH sa le stearga, fara nici o problema, dar daca ar fi dupa mine si sa ma asculti oe mine, ai gresit forumul. Astia de aici habar n-au ce zic (cu exceptia catorva) in vedere de retelistica si dezvoltare, pentru ca niciunul nu detine asa ceva. Eu daca ti-as fi dat o parere ti-as fi dat despre ceva ce deja stiu, am trecut prin, etc, dar daca nu ma pricep de ce kkt sa ma bag in seama. Daca chiar vrei suport si idei, iti recomand rst sau cele de afara ... unde baietii chiar stiu ce fac.
Stima!
 
Da multumesc de raspuns nu e vorba ca ai stricat topicul fiecare trebuie sa is dea o parere despre una despre alta poate cine stie eu ma pricep la un lucru altul se pricepe la alt lucru si un sfat sau o vorba buna nu strica niciodata omul cat traieste invata si cel mai bine invata din greselile lui
 
Loading...
Back
Sus