Filmehd.net inchis de RDS-RCS?

crystygye

Well-Known Member
Registered
Full Member
Site-ul Filmehd.net a fost blocat de rds-rcs pe romania? Sau doar la mine apare?
Stie cineva mai multe? Vad ca deja adminul face redirect pe ".se"

Probleme cu cineva sau doar a blocat rds-rcs accesul la site pe Romania? Stie cineva daca au blocat mai multe?
 
Site-ul Filmehd.net a fost blocat de rds-rcs pe romania? Sau doar la mine apare?
Stie cineva mai multe? Vad ca deja adminul face redirect pe ".se"

Probleme cu cineva sau doar a blocat rds-rcs accesul la site pe Romania? Stie cineva daca au blocat mai multe?
Eu sunt pe telekom acum si site-ul nu poate fi accesat. Probabil face adminul redirect, ma indoiesc sa existe vre-o blocare mai ales ca filmehd face parte din site-urile vechi ce au aparut pe la stiri alaturi de serialepenet, vplay etc
 
Si-a schimbat domeniul, este filmehd .se. Probabil a primit vreo notificare inainte, din ce imi amintesc cand si-a schimbat domeniul redirectul mergea bine de pe rds.
 
Ultima editare:
La mine pe rds e ok domeniul, doar ca are redirect catre .se.
Treaba e simpla, a dat redirect 301 catre extensia a noua... iar pana il blocheaza providerii la nivel de dns, deja in google este indexact cu domeniul cel nou.
 
e vorba de cele 3siteuri nu au voie sa blocheze mai multe , filmehd filmeonline2013.biz care e expirat si thepiratebay.org dar vad ca merge fara probleme,nu se blocheaza fara decizie judecatoreasca niciun site...
 
Pt. cei ramasi in urma cu tehnologia, s-a inventat DNS securizat. (protocol DNS prin TLS). Asta insemana ca ISP-ul tau nu mai vede absolut nimic din traficul pe care il faci.

Este deja suportat in ultimele versiuni firefox:
In about:config , setezi network.trr.mode pe 2 si gata. Nu iti mai poate bloca niciun ISP niciun site.
Mai multe detalii : Trusted Recursive Resolver - MozillaWiki
 
Ultima editare:
Pt. cei ramasi in urma cu tehnologia, s-a inventat DNS securizat. (protocol DNS prin TLS). Asta insemana ca ISP-ul tau nu mai vede absolut nimic din traficul pe care il faci.

Este deja suportat in ultimele versiuni firefox:
In about:config , setezi network.trr.mode pe 2 si gata. Nu iti mai poate bloca niciun ISP niciun site.

Sau mai simplu din placa de retea de la internet protocol ipv4 pui dns de la google cloudflare si se aplica pt orice browser din computer . Sau in router poti pune la dns si se aplica pt orice device conectat wifi sau cablu de la router
 
Pt. cei ramasi in urma cu tehnologia, s-a inventat DNS securizat. (protocol DNS prin TLS). Asta insemana ca ISP-ul tau nu mai vede absolut nimic din traficul pe care il faci.

Este deja suportat in ultimele versiuni firefox:
In about:config , setezi network.trr.mode pe 2 si gata. Nu iti mai poate bloca niciun ISP niciun site.
imi poti da PM ? eu nu pot sa iti dau ...vreau sa te intreb ceva in privat
 
Sau mai simplu din placa de retea de la internet protocol ipv4 pui dns de la google cloudflare si se aplica pt orice browser din computer . Sau in router poti pune la dns si se aplica pt orice device conectat wifi sau cablu de la router
Varianta asta presupune ca request-ul de DNS sa treaca tot prin plain-text pe la ISP, si daca ar exista intentia s-ar putea bloca. Varianta prin TLS face interceptarea imposibila.

imi poti da PM ? eu nu pot sa iti dau ...vreau sa te intreb ceva in privat
Nici eu nu pot da PM (probabil are de-a face cu faptul ca tocmai am creat contul).
 
Varianta asta presupune ca request-ul de DNS sa treaca tot prin plain-text pe la ISP, si daca ar exista intentia s-ar putea bloca. Varianta prin TLS face interceptarea imposibila.


Nici eu nu pot da PM (probabil are de-a face cu faptul ca tocmai am creat contul).
eu cu dns de la google in placa de retea trec de blocare, cand l-am scos dnsul imd nu a mai mers sa intru pe site respectiv
 
Am verificat și eu. Pe wifi cu net de la RDS, da mesaj de acces interzis, politică proprietate intelectuala. Cu date mobile de la Vodafone, merge fara probleme, da redirecționare pe .se
 
Pe retele mobile nu a blocat nimeni ,nici digi mobil nici orange nici vodafone, poate doar retelele fixe sunt obligate?
 
Loading...
Back
Sus