Filme 2017

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Nu stiu cati dintre voi mergeti la cinema sa vadeti un film, insa eu incerc sa merg saptamanal la unul si asta numai daca are 3D pentru ca 2D il pot vedea si acasa. Sapatamana trecuta am fost sa vad Kong: Skull Island 2017 si nu ma asteptam sa fie atat de bun. Spun asta pentru ca desi are 2 ore am avut impresia ca am stat in cineva numai 20-30 minute, un lucru bun in opinia mea.

Filmul aduce putin cu King Kong din 2005, doar ca de aceasta data Kong protejeaza altceva si nu o super hot blonda. :D Samuel L. Jackson nu mi-a placut deloc in acest film, pentru ca este tipul de militar american care nu conteaza cati oamenii mor, doar ca ei sa se simta bine.

Am vrut sa merg si la premiera Ghost in the Shell care era la ora 00.00, dar eram prea obosit, asa ca sper sa merg saptamana aceasta daca nu intervine altceva. Desi sunt ceva fan la serie, cred ca toata lumea stie ca merg pentru Scarlett Johansson. :D

Ce spuneti de filmele 2017 de mai jos? La care dintre ele ati merge la cineva sa le vedeti? In opinia mea asta e testul cel mare, cand esti dispus sa scoti banuti din buzunar sa-l vezi la cinema.

Eu as merge la toate mai putin Annabelle si Blade Runner 2049.

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (2017) - abia astept
  • Blade Runner 2049 (2017) ... - nu prea
  • Baywatch (2017) ... hot, hot, hot
  • Cars 3 (2017) ... - sunt mai rau ca nepotul meu :D
  • The Mummy (2017) ... - amintiri din copilarie :p
  • Despicable Me 3 (2017) ... - trebuie sa fii nebun sa nu iti placa
  • Annabelle: Creation (2017) ... nooooooooooooo
  • Jumanji: Welcome to the Jungle (2017) - mi-a placut primul si cred ca va fi foarte bun si acesta.
O lista completa cu toate filmele din 2017 gasiti aici http://www.imdb.com/movies-coming-soon/

Daca aveti un film de adaugat va rog sa o faceti mai jos si daca e posibil sa spuneti dece ati merge la cineva sa-l vedeti.

Asa cum am spus mai sus, principalul criteriu este sa fie 3D sau prea tare sa nu pot astepta pana apare o versiune buna online.

maxresdefault.jpg


Daca ai ajuns pana aici, atunci inseamna ca a fost bun si uite o stire pentru tine.

E posibil sa castigi 2 bilete la premiera filmului care iti place. Asa ca posteaza mai jos numele filmului la care vrei sa mergi si dece. Cine stie poate ai noroc si castigi ceva. :D

Daca vreti specificati orasul si la care cinema doriti sa mergeti.
 
Ultima editare:
Chiar buna știrea ta Alex foarte interesanta , eu aștept cu nerăbdare premierea la Fast Furious 8 din ce am văzut prin trailer va fi ceva diferit puțin de părțile anterioare , sunt un împătimit al filmelor Actiune mai exact filmelor cu mașini. Pot spune ca am vizionat fiecare parte din Fast Furious de 3-4 ori :d
 
Eu nu ma duc la cinema , am fost dar acuma cu copilu nu mai pot. + mi mai comod sa vad acasa pe Tv full hd . In pat cu sotia:) si copilu pe telefon pe youtube.
Oricum cautam un film zilele astea sa vad si nu gaseam nimica dar am sa ma uit la Kong asta .
 
Se stia ca acesta este ultimul film in care Wolverine este jucat de Hugh Hackman. Si eu sunt de aceiasi parere ca nu va exista un alt actor mai bun decat el pentru acest rol.
Confom zvonurilor se spune ca Tom Hardy va juca acest rol de acum.
 
Se stia ca acesta este ultimul film in care Wolverine este jucat de Hugh Hackman. Si eu sunt de aceiasi parere ca nu va exista un alt actor mai bun decat el pentru acest rol.
Confom zvonurilor se spune ca Tom Hardy va juca acest rol de acum.
Sa vedem intai cum il reinvie pe Logan :D,am citit si eu de Tom Hardy ceva,dar cred ca sunt doar zvonuri,nu are cum sa ii ia rolul cineva lui Hugh Hackman daca cumva in va renvia,e ca si cum l-ai inlocui pe Vin Diesel din Fast and Furious...
 
nu are cum sa ii ia rolul cineva lui Hugh Hackman daca cumva in va renvia
Vor reface povestea cu un nou actor, asa cum au facut cu cei 4 fantastici, hulk, superman, etc.
 
Salut Alex, interesant topicul.
Avand in vedere ca se vorbeste de filme noi, stie careva ce se intampla cu The Amityville The Awakening?
Asteptam cu totii sa iasa inca din 2016 dar nu e nicaieri, nici pe torrente nici pe zecile de site-uri de filme online. Nothing.
 
Ultima editare de un moderator:
The Amityville The Awakening
Vad ca este programat sa apara pe 30 June 2017.
Unele filme sunt difuzate la festivale dar pentru publicul larg ajung mai tarziu. Vezi filmul Balerina care a abia de curand a aparut pe marile ecrane, dar a fost prezentat la festival acum 1 an.
 
Loading...
Back
Sus