Family Guy permis la utilizare legala pe youtube - creative commons reutilizare permisa

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Aseara am gasit cateva canale care aveau episoade intregi din serialul de animatie Family Guy. Asa ca am testat si eu pe canal la mine sa vad ce se intampla.
Se pare ca FOX permite utilizarea Family Guy pe youtube fara probleme si chiar pentru generare de continut.

Dupa upload episodul primeste automat licenta creative commons utilizare permisa.

Cu ce te ajuta aceasta stire?

1. o metoda buna de a atrage vizite si subscribe la canal
2. generarea de venituri cosiderabile pentru ca serialul este foarte popular


Aveti mai jos link la episod urcat pe un canal de al meu.

Nu am testat cu generarea de bani activata, dar conform youtube ar trebui sa functioneze fara probleme, asa ca testati pe propria raspundere.
Reveniti cu info dupa test daca e posibil.
 
Am testat eu acum si nu merge .
"În videoclipul tău a fost găsit conținut protejat prin drepturi de autor.
Din cauza politicii reclamantului, videoclipul nu poate fi redat pe YouTube. Poate să fie afectată și starea contului."
 
Nu am idee dece nu merge la tine. Eu am testat mai multe episoade si a mers fara probleme.
Uite cum arata la mine in cont.
e424668fe89640249b19dc6210b1761b.png
 
Eu am testat pe episodul 1 si 2 din primul sezon.
 
Cel de la tine vad ca functioneaza, insa din sezonul 1 nu :))
Jo1SwV0.png
 
Stiu ca aduc in fata un topic mai vechi dar am incercat si eu sa incarc un episod din acest serial, am gasit unul cu creative commons si l-am incarcat pe youtube totul bine pentru 5 zile apoi :

Due to a copyright takedown notice that we received, we had to take down your video from YouTube:

Video title: Family Guy season 15 episode 11 FULL
Video url:
Takedown issued by: Twentieth Century Fox Film Corp

This means that your video can no longer be played on YouTube.

You received a copyright strike

Ce nu am inteles este cum alte canale de youtbe sunt ok dar la mine nu, mai ales ca imi apare : manual detection
 
  • Like
Reactions: J.D
Ce nu am inteles este cum alte canale de youtbe sunt ok dar la mine nu, mai ales ca imi apare : manual detection
Am explicat in alte topicuri cum se face.
La mine clipul cu family guy este inca pe canal fara probleme.
Le poti descarca de pe un canal care nu are probleme si apoi urca la tine.
 
La incarcare nu am primit nici o avertizare, nimic dupa cateva zile m-am trezit cu el jos si cu copyrigt strike, detectat manual de Twentieth Century Fox Film Corp, incepuse sa primeasca vizite pe el si probabil de aici problema!
 
ce am observat la multe din videoclipurile full FG este ca sunt ""slow un pic", poate are vreo legatura din cele date jos si celelalte .... ori ca nu sunt de calitate buna si nu are nici o legatura, nu stiu, o observatie !
 
Loading...
Back
Sus