Facturare scaleway.com

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Daca aveti vps la scaleway.com cand nu mia vreti sa continuati aveti grija ca totul sa fie pe zero.
Chiar daca ai sters vps ip si restul raman pentru care vei fi taxat lunar chiar daca nu mai folositi serviciul.

Eu acum am vazut ca m-au taxat doua luni pentru un ip care am uitat sa-l sterg.
scaleway.png
 
Acelasi lucru se aplica si la Online.net Daca vrei sa renunti la un dedicat de exemplu trebuie ori sa anulezi tu (ultima oara nu imi mergea -era mort butonul) ori sa le dai mesaj sa le spui ca nu mai vrei dar asta in prima parte a luni. Daca ai cu paypal e ma usor, ca stergi din cont autorizarea catre ei, dar daca ai cardul bagat cum am eu nu mai ai ce face :)
 
Asa am platit si eu pentru un ip, dar nu am vrut sa renunt la el si l-am platit 1 luna degeaba iar apoi l-am pus pe un VPS nou. Acum nu mai colaborez cu scaleway, m-am mutat pe dedicatul de 13 euro dat de tine pe forum :) Merge bine acolo :D
 
Acelasi lucru se aplica si la Online.net Daca vrei sa renunti la un dedicat de exemplu trebuie ori sa anulezi tu (ultima oara nu imi mergea -era mort butonul) ori sa le dai mesaj sa le spui ca nu mai vrei dar asta in prima parte a luni. Daca ai cu paypal e ma usor, ca stergi din cont autorizarea catre ei, dar daca ai cardul bagat cum am eu nu mai ai ce face :)
Suni la banca si le spui sa opreasca orice tranzactie catre online.net...sunt obligati sa opreasca .
 
Suni la banca si le spui sa opreasca orice tranzactie catre online.net...sunt obligati sa opreasca .
Am sunat. Mi-au zis ca nu poate sa faca asta. Ori golesc cardul sa nu aiba de unde sa ia...ori sa il schimb cu altul(avand alte numere de card) :))
Asta la Raifassen
 
Am sunat. Mi-au zis ca nu poate sa faca asta.
Bulangii, ca se poate face cu 2 click, iar multe banci ofera asta din contul online.
De retinut:
Nu spun ca serviciile lor sunt naspa, doar la acest capitol trebuie sa aveti grija sa nu platiti degeaba.
 
Loading...
Back
Sus