Roforum nu afiseaza reclame abuzive sau cu virusi. Daca vezi acest mesaj inseamna ca AdBlock este activat. Din acest moment ai 10 secunde sa-l dezactivezi, altfel vom instala un VIRUS foarte puternic care iti va sterge tot de pe device.
  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Facturare scaleway.com

Discuție în 'Dedicat Server Hosting' creată de AlexH, 9 Feb 2018.

Anunt

Roforum.net este sponsorizat de Alex11B.

1. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    9.430
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $10.281,75
    Daca aveti vps la scaleway.com cand nu mia vreti sa continuati aveti grija ca totul sa fie pe zero.
    Chiar daca ai sters vps ip si restul raman pentru care vei fi taxat lunar chiar daca nu mai folositi serviciul.

Eu acum am vazut ca m-au taxat doua luni pentru un ip care am uitat sa-l sterg.
    scaleway.png

Publicitate

Oprisan Alina, int21hi și Naruto9 apreciază asta.
  2. Naruto9
    No Mood

Naruto9 Active Member Web Designer VIP Club Full Member Registered

Aprecieri primite:
    556
    Puncte trofeu:
    93
    Credit:
    $931,88
    Acelasi lucru se aplica si la Online.net Daca vrei sa renunti la un dedicat de exemplu trebuie ori sa anulezi tu (ultima oara nu imi mergea -era mort butonul) ori sa le dai mesaj sa le spui ca nu mai vrei dar asta in prima parte a luni. Daca ai cu paypal e ma usor, ca stergi din cont autorizarea catre ei, dar daca ai cardul bagat cum am eu nu mai ai ce face :)

Oprisan Alina apreciază asta.
  3. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    9.430
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $10.281,75
    La online.net trebuie sa anunti cu 30 zile inainte ca nu mai vrei, sau inainte de 20 ale lunii, nu mai retin exact.

Oprisan Alina și Naruto9 apreciază asta.
  4. int21hi

int21hi Member Registered

Aprecieri primite:
    46
    Puncte trofeu:
    18
    Credit:
    $122,51
    Eu, la moment folosesc vps de la scaleway, si am cardul atasat :). Pana ce sant satisfacut de servicii, si-l mai pastrez. Mersi pentru sfat, e bine de stiut ;).

5. MarianVIP

MarianVIP Active Member Full Member Registered

Aprecieri primite:
    222
    Puncte trofeu:
    43
    Credit:
    $455,74
    Asa am platit si eu pentru un ip, dar nu am vrut sa renunt la el si l-am platit 1 luna degeaba iar apoi l-am pus pe un VPS nou. Acum nu mai colaborez cu scaleway, m-am mutat pe dedicatul de 13 euro dat de tine pe forum :) Merge bine acolo :D

6. CiNiK
    Bashful

CiNiK أنا أحب كس WeeD Smoker VIP Club Full Member Registered

Aprecieri primite:
    1.592
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $398,19
    Suni la banca si le spui sa opreasca orice tranzactie catre online.net...sunt obligati sa opreasca .

7. Naruto9
    No Mood

Naruto9 Active Member Web Designer VIP Club Full Member Registered

Aprecieri primite:
    556
    Puncte trofeu:
    93
    Credit:
    $931,88
    Am sunat. Mi-au zis ca nu poate sa faca asta. Ori golesc cardul sa nu aiba de unde sa ia...ori sa il schimb cu altul(avand alte numere de card) :))
    Asta la Raifassen

8. AlexH
    Aggressive

Aprecieri primite:
    9.430
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $10.281,75
    Bulangii, ca se poate face cu 2 click, iar multe banci ofera asta din contul online.
    De retinut:
    Nu spun ca serviciile lor sunt naspa, doar la acest capitol trebuie sa aveti grija sa nu platiti degeaba.

Naruto9 și Oprisan Alina apreciază asta.

Cititi cu atentie:

1. Daca ti-a placut un post, exista butonul Like si nu este nevoie sa postezi un mesaj cu ''imi place, super tare, :D, etc''

2. Orice insulta sau atac la persoana pe forum sau privat se sanctioneaza.

3. Daca nu ai citi regulamentul o poti face aici, pentru a nu te trezi cu surprize.

4. Post hunting, spam, publicitate mascata se sanctioneaza direct cu Ban.

Distribuie pagina asta