Facebook va verifica administratori care detin pagini cu numar mare de like-uri

gabriel55

Well-Known Member
Registered
Full Member
Facebook a anuntat ieri ca persoanele care administreaza pagini cu multe like-uri vor fi verificate,iar daca nu se vor supune verificari nu vor mai putea folosi si posta pe pagini..Acest proces de verificare se va face de persoane special angajate pentru verificarea persoanelor ce administreaza pagini...Deasemnea vor lansa doua instrumente care vor permite la oricine sa vada ce reclame a rulat o pagina,si daca si-a schimbat numele ...

"Increased Authenticity and Transparency for Pages
Today, we’re also announcing that people who manage Pages with large numbers of followers will need to be verified. Those who manage large Pages that do not clear the process will no longer be able to post. This will make it much harder for people to administer a Page using a fake account, which is strictly against our policies. We will also show you additional context about Pages to effectively assess their content. For example, you can see whether a Page has changed its name.""

Sursa: https://newsroom.fb.com/news/2018/04/transparent-ads-and-pages/
 
Ultima editare:
ce se intelege prin multe likeuri, pagini de 10k?

nu au zis o limita..probabil cele peste 150k in sus .. dar conform anuntului vor fi verificate de persoane special angajate ... cine stie in ce consta verificarea..probabil vor cere sa declari ceva sa le dai ceva nu stie nimeni..cert e ca daca nu te supui cerintelor nu vei mai putea folosi pagina
 
Pe zi ce trece tot cred ca acest scandal Este doar o scuza pentru a impune tot Mai multe restrictii si reguli, pentru a ne obliga sa oferim totul pe tava pentru o amarata de protectie.
Imi aduc aminte de o faza din Captain America Civil War si pe zi ce trece tot Mai real devine.
 
Pe zi ce trece tot cred ca acest scandal Este doar o scuza pentru a impune tot Mai multe restrictii si reguli, pentru a ne obliga sa oferim totul pe tava pentru o amarata de protectie.
facebook pe zi ce trece baga tot mai multe restrictii si modicari..cred ca de la incepului anului a facut o groaza de modificari,majoritatea in dezavantajul celor ce au trafic din pagini... au devenit obsedati de restrictii si modifcari negative impotriva celor ce au trafic din facebook.. si nu e din cauza la scandalul cambridge ,dinaintea lui fac chestii destea
 
@gabriel55 facebook baga tot mai multe restrictii pentru ca nu e normal ca unii useri sa profite GRATIS (clickjacking, spam etc) de platforma lor ca sa isi aduca trafic pe site.
Eu nu inteleg care e mirarea. Daca cineva ar gasi o metoda sa-ti exploateze siteul (comentarii spam de exemplu) nu te apuci sa iti iei masuri de siguranta ca sa il opresti? Ce ar trebui sa faca utilizatorul respectiv? Sa inceapa sa se planga ca nu il mai lasi sa spameze? Incercati sa vedeti si dincolo de propriul interes..
 
Chestiile aste sunt acuma din cauza cambrige aia cu datele.
Stati linistiti ca zic multe si fac altele. Nu o sa verifice toate paginile, nu au cum. Pana termina ei de verificat paginile facebook nu o sa mai fie.
Da acuma e in top Rusii si conturile lor fake + paginile lor. Cu ei au treaba.
Oricum previziunea mea incepe sa se adevereasca. Se duce facebook in jooooossssss .
Dar ar mai fi o chestie. Daca multi renunta la pagini etc.... Si cineva o sa detina o gramada de pagini ... Va da-ti seama cat o sa castige ala.
La noi inca nu e problema ca romanii sa isi inchida conturile, ei petrec un numar mare de ore din timpul lor pe facebook.
In afara e problema mai mare. Dar oricum tineretu emigreaza catre instagram, whatsapp. Deci de aici face-ti ce doriti in continuare.
 
Mai au putin si fac posibil sa vezi cine si de cate ori ti-a vizitat profilul. Cred ca mi-as sterge contul instant ... :))
 
Mai au putin si fac posibil sa vezi cine si de cate ori ti-a vizitat profilul. Cred ca mi-as sterge contul instant ... :))

pe instagram au facuto deja , iti zice cate persoane ti au vizitat profilul ..asta la conturile de afaceri ...poate o va implementa si pe facebook la profile in viitor de o sa ti arate ca bla bla..tia vizitat profilu
 
Facebook pe zi ce trece devine tot mai dictatorial. Strege pagini si inchid conturi pe fel de fel de motive.
Pur si simplu orice link postat nu apare in fedul abonatilor decat 1% daca oamenii sau abonat la acele pagini sau abonat cu un motiv clar: sa primeasca noutati.
De unde si pana unde au ei dreptul sa incarci o poza cu buletinul ? Este ilegal Doar institutiile guvernamentale au acest drept . Este un site de socializare si trebuie sa ramana doar un site de socializare.
EU M-AM MUTAT PE TELEGRAM - Si va invit si pe voi sa faceti acest lucru.
 
Ha ha :))) sper sa se duca dracu odata facebook-ul asta ca prea e divinizat atata de toata lumea.
Revenim la Hi5.com ca acum 10 ani :)))
Daca se duce facebook-ul, primul care va avea de castigat este instagramul fara niciun dubiu. Iar instagramul apartine de facebook, deci mare schimbare nu va fi ...
 
Facebook pe zi ce trece devine tot mai dictatorial. Strege pagini si inchid conturi pe fel de fel de motive.
Pur si simplu orice link postat nu apare in fedul abonatilor decat 1% daca oamenii sau abonat la acele pagini sau abonat cu un motiv clar: sa primeasca noutati.
De unde si pana unde au ei dreptul sa incarci o poza cu buletinul ? Este ilegal Doar institutiile guvernamentale au acest drept . Este un site de socializare si trebuie sa ramana doar un site de socializare.
EU M-AM MUTAT PE TELEGRAM - Si va invit si pe voi sa faceti acest lucru.

Eu il am deja :) Hristos a inviat!
 
Loading...
Back
Sus