Facebook Security error aduce pierderi mari de trafic pentru site-uri

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
In ultimele zile am vazut aceasta problema Facebook Security error in special pe mobile device la multe link externe care erau pe facebook. Link respectiv daca reuseai sa-l deschizi pe chrome sau alt browser mergea fara probleme dar pe browserul default de la facebook nu functiona.

In ultimele 7 zile 8/10 link la accesare afisau Facebook Security error. Din aceste link jumate erau reclame platite pe facebook. Problema este cand faci campanie pe facebook si te taxeaza pentru click dar userul nu ajunge pe site din cauza la facebook.

34684277_10215203635831760_6656440748856049664_n.jpg


Daca aveti campanii pe facebook recomand sa verificati de pe alt cont daca functioneaza bine pe device mobile, pentru a nu avea pierderi de trafic si bani.
 
eu am deschis multe reclame prin browserul facebook si a mers fara probleme zilele astea...sa nu fie de la telefonul tau?
 
eu am deschis multe reclame prin browserul facebook si a mers fara probleme zilele astea...sa nu fie de la telefonul tau?
Am Mai multe device in casa si cand Este o problema testez pe toate si apoi decid daca fac un update sau nu.
Chiar si 1% din useri sa experimenteaze aceasta eroare, poate aduce costuri / pierderi Mari la campaign.
 
Am Mai multe device in casa si cand Este o problema testez pe toate si apoi decid daca fac un update sau nu.
Chiar si 1% din useri sa experimenteaze aceasta eroare, poate aduce costuri / pierderi Mari la campaign.
din cate stiu eu browserul din aplicatia facebook e tot chrome in cazul android si safari in cazul iOS ... daca pe browser chrome merge ok ,,asa ar trebui si pe aplicatie..dar acum nu stiu de ce face asa
 
Loading...
Back
Sus