Facebook recunoaste ca rupe bateria la telefoane in doua

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Dupa sute sau chiar milioane de reclamatii, facebook a recunoscut astazi ca applicatia rupe in doua bateria la telefonul tau. Se pare ca problema este din cauza la un task 'Are we there yet?' care facea ca consumul de CPU sa fie foarte mare si constant. A doua problema era de la video care ruleaza automat pe facebook. Chiaar daca ai iesit din app acesta continua sa ruleze, ceea ce face ca consumul de resurse sa creasca.

Asa ca aceste doua probleme consuma toata bateria la telefon foarte repede. Facebook a anunta ca noul update va rezolva aceasta problema.
Chiar as vrea sa vad asta.
Plus am observat ca spatiul ocupat pe telefon a crescut si aceasta. Inainte era undeva intre 80-110MB, acum a ajuns chiar la 435MB, cel putin asa este pe telefonul meu.

Asa ca faceti update la facebook app si spera ca problema se va rezolva. :p
 
Din pacate updateul nu a ajutat cu nimic :))
Stiu, nici la mine nu vad diferenta.
Tot mai multe companii folosesc device la clienti pentru a distribui continut. Ca un mare client de torent, doar folosit in distribuirea de continut si nu descarcat filme online.
Se stie ca microsoft face asta cu windows 8 si 10. In acest fel se salveaza multi bani din CDN si livrarea continutului mult mai repede.
Nu mai spun colectionarea de date, care si aceasta consuma multe resurse.
 
Loading...
Back
Sus