Facebook Notes - Metoda de a face bani fara un site sau blog

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am vazut pe net ca umbla multe metode pentru a face bani cu Facebook Notes si toate sunt cu bani, unele chiar foarte multi.
Asa ca m-am hotarat sa postez aci cum functioneaza fara sa fiti nevoiti sa cumparati ceva sau sa folositi X script care va poate dauna mai mult. Nu este ceva complicat doar ca multi nu v-ati gandit la aceasta metoda.

1. Trebuie sa aveti o pagina facebook dar merge si pe profil. Voi alegeti care este mai usor si convenabi. Daca aveti un profil cu sute sau mii de prieteni atunci e bine sa-l folositi, la pagina trebuie sa adunati like care necesita timp si bani.
2. La pagina daca nu aveti activata Facebook Notes mergeti in setari o o activati. la profil este activata.
3. Mergeti pe sistemu de afiliare din care faceti parte sau colaborati.
4. Este recomandat sa folositi sisteme sau affiliati care au optiunea de deep link sau custom link pentru a genera link direct la produs.
5. Mergeti pe pagina la produsul care vreti sa-l promovati si copy/paste descrierea, specificatii, etc
6. Generati link de affiliat si apoi il treceti prin bit.ly. Puteti folosi si goo.gl dar uneori mai sterge link-urile si va trebui sa schimbati link sau daca nu stiti, puteti pierde posibili clienti.
7. Publicati nota pe facebook
8. Cautati pe google Ping my Site si copy link de la nota si apoi click ping pentru ca google si alte motoare sa afle de aceasta. Daca nu stiati notele pe facebook sunt indexate de google.
9. La pagina aveti si link RSS/FEED catre toate postarile.
10. Cautati pe google submit rss feed to google sau submit rss feed free. Asta face ca de fiecare data cand postati o nota pe facebook, atunco va aparea si pe site care ati inscris feed-ul.

Acum totul e gata si tot ce trebuie sa faceti este sa va uitati cum curg banii. :D
 
nu am inteles prea bine adica eu promovez un produs de pe un site si eu castig un procent din produsul cumparat ?
 
Ca de obicei, solutii simple si de efect. Multumesc. Oare a cata oara?
Completari te rog:
- cate cuvinte ar trebui sa aiba postarea?
- este indicat sa folosesti hastag-uri?
- anuntul sa sune ca un articol optimizat SEO?
 
Ca de obicei, solutii simple si de efect. Multumesc. Oare a cata oara?
Cu placere. O multumire a fost cand ai avut curajul sa faci parte din VIP Cub. Multumesc tie si celorlati care au trecut la VIP Club. Ma ajuta mult sa continui. :D
cate cuvinte ar trebui sa aiba postarea?
Nu este un minim, pentru ca in primul rand te bazezi pe numarul de prieteni sau like la pagina. In general recomand specificatii si poze relevante cu produsul.
- este indicat sa folosesti hastag-uri?
Da, este usor de gasit, dar sa nu faci abuz de ele. 3 cred ca ajung pe postare.
- anuntul sa sune ca un articol optimizat SEO?
Nu neaparat. Pentru ca este o retea sociala, cel mai bine ar fi cateva cuvinte sa spui opinia ta sincera si apoi specificatiile si link.
 
Ma gandeam ca poate fi o metoda de "pacali" google pentru cei care au site-urile penalizate din varii motive. Daca ping-uiesti url-urile sa afle spiederii de notita scrisa de tine si beneficiind de autoritatea Facebook, e posibil sa ajungi cu postarea pe prima pagina din google.
 
Ma gandeam ca poate fi o metoda de "pacali" google pentru cei care au site-urile penalizate din varii motive.
Aici nu ai nevoie de un site ci doar de un cont facebook.

Din pacate pe romania nu avem sistem de inscris FEED/RSS care ar ajuta foarte mult. Pe extern, in special pe limba engleza sunt destule si chiar foarte puternice. Multe din acestea accepta doar continut in limba engleza.
Pe nisa care esti tu, metoda aceasta cu note te-ar ajuta foarte mult, plus continutul este in engleza.
 
Am explicat mai sus cum se face? Ai citit si urmat pasii de acolo? Pentru ca este imposibil sa nu gasesti.
796b6ec7a57a40bb933a8cc1f366ebba.png
 
Dupa adaugarea aplicatiei , rezulta ceea ce apare pe link.
Nu-ti ramane de facut decat sa adaugi o notita , scrii continutul si urmezi pasii descrisi de @AlexH
Am adaugat aplicatia si nici popeneala de cea ce spui tu...dar daca spui ca ai dreptate ..explica cum putem face noi bani cu pagina de mai sus??Caci despre asta e vorba in acest topic.
 
explica cum putem face noi bani cu pagina de mai sus??Caci despre asta e vorba in acest topic.
Toate explicatiile le gasesti in primul post. Este o metoda si fiecare o foloseste cum si la ce doreste.
Cauta online o sa vezi aceasta metoda pe bani frumosi si iti explica atat cum este mai sus.
Daca nu ai inteles ceva din primul post, intreaba pe fiecare punct si voi incerca sa iti raspund.
 
Loading...
Back
Sus