Facebook modificari grupuri. Grupurile au pierdut membri

gabriel55

Well-Known Member
Registered
Full Member
Facebook a decis ieri sa faca modificari la grupuri... daca detineti grupuri proprii probabil ati vazut o scadere semnificativa a numarului de membri totali. asta se datoreaza faptului ca facebook dintr-o data i-a venit ideea ca membri care niciodata nu au vizitat grupul respectiv sa fie eliminati si mutati la sectiunea invitati. grupuri cu sute de mii persoane au pierdut considerabil membri... mai jos puteti vedea anunturile facebook.. de acum inainte adaugarea in grup se face doar cu invite ,cu acceptul persoanei pe care o inviti..

Prin aceste modificari cresterea unui grup este total imposibila..Voi care aveti grupuri va scazut numarul de membri sau va ramas la fel?


F9BtOJR.jpg



sSHXUfG.jpg
 
Depinde pe nisa ai grupul. Eu mai am doar unul dupa ce facebook mi-a dezactivat contul principal. Dar.. nu a scazut deloc la numar. Grupul e privat si astfel utilizatorii trebuie sa se inscrie sa vada postariile sau sa posteze.
 
nu e nisa grupului.. ci faptul ca membri adaugati care nu au accesat niciodata grupurile din care fac parte , astia au fost eliminati..unele grupuri au pierdut cu sutele de mii dupa modificarea lor
 
Eu am grupul de filme de 6 ani , aveam 3k in grup acum tot asa am . Vad ca sunt o groaza ca au aderat , dar nu am mai dat accept .
 
Eu am grupul de filme de 6 ani , aveam 3k in grup acum tot asa am . Vad ca sunt o groaza ca au aderat , dar nu am mai dat accept .

se aplica restrictia doar la persoanele ce au fost adaugate prin add dar nu au vizitat niciodata grupul...

de ex grup cu 2.5 milioane a ramas la 1.3mil
grup cu 1.8 mil a ramas cu 800 k si tot asa...
 
acei membri oricum erau inactivi, adaugati fortat si nu aveau nici o treaba cu grupurile noastre.

pierderea e doar ca numar, grupurile in schimb au ramas la fel de active, ba chiar la mine este o mica crestere
 
Nu am verificat la mine dar cred ca e bine.
Ieri am intrat pe un grup cu 350.090 membrii si toate postările de acolo aveau maxim 10 like, comments, deci super slab.
Mai bine 100 activi decat 100k care nici nu intra.
 
Nu am verificat la mine dar cred ca e bine.
Ieri am intrat pe un grup cu 350.090 membrii si toate postările de acolo aveau maxim 10 like, comments, deci super slab.
Mai bine 100 activi decat 100k care nici nu intra.

ca nu intra pe grup nu inseamna ca nu e activ..postarile grupurilor apar in newsfeedul facebook.. poate interactiona direct de acolo cu postarea ..asta ce au facuto ei e abuziva..poate ca userii aia ce ia scos au interactionat direct din newsfeed fara a intra pe grupuri...
 
Loading...
Back
Sus