Facebook mi-a dezactivat contul ca am intrat de pe incognito

MrBeni

Member
Registered
Full Member
Cum mi-a blocat Facebook contul pentru nimic. Deoarece fac cateva reclame pe fb sunt nevoit sa ma conectez la contul meu de facebook de pe alte laptop-uri uneori, eu ca sa nu imi ramana savlate datele intram pe incognito, si lasam anumite video-uri la incarcat pentru a le face reclama, dar de cateva ori imi mi-au spus sa-mi schimb parola ca ceva a fost suspicios... Ok de fiecare data am schimbat parola si totu merge ok, pana astazi.... Cand nu mi-a mai cerut parola ci numaru de telefon ( eu in mintea mea eram, ia uite au schimbat astia sistemu sa-mi dea mesaj sa verifice daca sunt eu, super tare) Dar dupa ce dau next ma pune sa-mi fac poza la fata (la fel ma gandeam ca au bagat super sistem de securitate) Cand colo super surpriza contul blocat mare rahat de mesaj ce il vedeti mai jos. Ei mi-au blocat contul fara nici un motiv. Cat contul este blocat eu pierd bani, la pagina eram doar eu administrator deci "papa" si la pagina. Teapa FACEBOOK. Sunt eu de vina ca eu ei sistemu prost? Cine plateste pentru asta tot eu ?
MESAJ DE LA FACEBOOK :
"Am primit informaţiile tale
Îţi mulţumim pentru trimiterea informaţiilor tale.
Te rugăm să reţii că în prezent, din cauza pandemiei de coronavirus (COVID-19), sunt disponibili mai puţini revizori. S-ar putea să nu putem să analizăm contul tău. Cum sa-mi spuna ca s-ar putea sa nu mi verifice contul. WTF ce-i rahatul asta de sistem
 
Au banat ei toata industria de Stiri din Australia si crezi ca-i pasa de tine?
Asa am patit si eu la contul de facebook care a ramas suspendat de tot.
Daca ai trimis acte, e posibil sa iti dea drumu, dar nu iti face mari sperante.
Pe noul cont ma astept sa primesc suspend iar, mai ales dupa ultimul coment postat la unicef.
 
Ce te faci daca folosesti cartela prepaid pierzi numarul de telefon care ghinion e atasat la contul de facebook si cand faci account recovery iti trimita link pe mail dar cand dai click pe mail iti cere verificarea pe numarul de telefon =))) . Asa am pierdut eu contul pe care aveam pagina facebook cu 5k likes .
Pana in prezent am trimis peste 1000 de mailuri ( probabil se duc in spam deja ) si in continuare nici un raspuns.. si au trecut..3 ani cred. Facebook are monopol asa ca e normal sa devina bullshit si sa nu le pese.
 
Loading...
Back
Sus