facebook limiteaza numarul de distribuiri ale unei postari

gabriel55

Well-Known Member
Registered
Full Member
se pare ca facebook a introdus limitare la share de cateva saptamani , acum utilizatorii pot distribuii o postare in maximum 5grupuri dupa care iti spune ca ai distribuit in numarul maxim de grupuri,limitarea asta este si pe aplicatia de android si pe web, a mai patit cineva problema asta? nu este restrictie deoarece daca distribui alte postari la fel poti 5grupuri apoi apare iar mesajul.se pare ca au inceput cu cenzura agresiva pt a proteja alegerile prezidentiale din Sua de anul asta ! dar totusi nu poti cenzura utilizatori cu asa ceva!
 

Atașamente

  • received_1002855476732438.png
    received_1002855476732438.png
    17,3 KB · Vizualizări: 20
Ultima editare:
Nu vad ce au alegerile, e doar o coincidenta, un utilizator normal nu o sa dea share in mai mult de 5 grupuri la aceeasi postare, singurii utilizatori care fac asta sunt cei care sunt pe platforma lor pentru a face spam.
Daca ar fi asa cum ai spus in titlu atunci as fi de acord, dar ei limiteaza o persoana din a distribui o postare de prea multe ori, postarea in sine poate fi distribuita de milioane de ori.
 
Nu vad ce au alegerile, e doar o coincidenta, un utilizator normal nu o sa dea share in mai mult de 5 grupuri la aceeasi postare, singurii utilizatori care fac asta sunt cei care sunt pe platforma lor pentru a face spam.
Daca ar fi asa cum ai spus in titlu atunci as fi de acord, dar ei limiteaza o persoana din a distribui o postare de prea multe ori, postarea in sine poate fi distribuita de milioane de ori.
nu e chiar asa, eu distribui postarile din pagini pe 10-15grupuri si stiu multi ce distribuie pe mai mult de 5grupuri, si chiar nu e normal sa puna asemenea limite ,hai puneau 20-30grupuri dar nu 5grupuri
 
Problema nu este de acum pe nisa politica, eu chiar am mai scris aici de câteva ori.
De pe mobil pot da share odata si pe 30 grupuri la o postare non politica, insa daca este ceva cu politica fie nu merge, limitează numărul de grupuri sau pagini, ori poți fa share dar apoi dispare pe motiv că încalcă regulile Facebook.

De reținut ca regula la politica se aplica doar pentru anumiți candidați sau grupuri politice.
 
Loading...
Back
Sus