Facebook implementeaza o noua functie: Vinde ceva

DanN

antreprenor
Registered
Full Member
Freelancer
Web Designer
Platforma de socializare Facebook este in continua dezvoltare.
Noua functie cu caracter comercial "Vinde ceva..." permite oricarui membru inscris in grup sa-si comercializeze produsele.
"Vinde ceva..." iti permite sa adaugi Numele Produsului , Pretul produsului, Instructiuni de utilizare (oprional), o descriere mai detaliata a produsului pe care doresti sa-l comercializezi (optional) si inevitabil Imagini de prezentare.

Nu stiu daca aceasta functie noua se regaseste si in alte sectiuni ale platformei Facebook insa in unul din grupurile pe care le administrez este activa.
Mentionez ca functia respectiva NU proceseaza actiunea comerciala, ci doar ajuta la prezentare... ideal pentru reseller si seller-affiliat
facebook_vinde_ceva.jpg
 
La o "inspectie" mai amanuntita si dupa ce am citit cateva detalii despre aceasta functie, da, este un upgrade doar pentru grupuri din anumite tari.
 
nu mi se pare un impediment... daca are omu ceva de vandut de ce sa nu o face. ToS referitor la aceasta functie "spune" clar ca Fb nu e raspunzator de ceea ce comercializeaza vanzatoru' si este de datoria cumparatorului sa stie ceea ce cumpara.... in linii mari.
Aveam deja cateva zeci de fisiere zip pe care le urcasem pe Fb pentru download si scopul principal al grupului pe care-l administrez e strict comercial deci, opriunea "sell/vinde ceva" e binevenita. Iar daca membrii grupului au ceva de vanzare as fi total d'acord sa utilizeze functia, ideea e sa ramana pe nisa.
 
Pentru tine este ok ca vinzi, dar pentru mine care postez chestii generale ma streseaza ca trebuie sa completez toate acele campuri.
Nu zic ca este o idee rea, doar ca nu este pentru mine, cel putin pentru moment.
 
Loading...
Back
Sus