Facebook continua sa te taxeze la saptamani dupa ce campania sa terminat

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Nu stiu daca ati observat sau daca ati dat atentie la campaniile pe facebook dar continua sa te taxeze si la saptamani dupa ce ai terminat campania.
Eu doar ce m-am trezit cu o factura de 24 euro pentru actiuni realizate la campanii care sunt terminate de mult si nu e prima data.
Stiam din trecut ca va taxa asa ca am asteptat o saptamana dupa ce am terminat campania, insa tot taxeaza.
Singura solutie este sa stergeti postarea (presupun) la care ati facut campanie sau boost, ca altfel veti fi taxati in continuare. Eu le-am sters si acum astept sa vad daca imi mai apare ca am de platit.

De retinut ca pentru campaniile care le-am facut facebook deja mi-a luat din cont banii, iar cei 24 care mi-au fost luati acum cateva zile sunt pentru actiunile facute la postari dupa terminarea acestora.
Nu am nici o alta campanie activa.

Se pare ca facebook este in foame dupa bani, daca luam in considerare ca pe partea de games incurajeaza minorii sa cheltuie bani fara acordul parintilor, asa cum fac alte firme. Pe tema asta este un scandal destul de mare in america si uk.

Asa ca aveti grija si verificati contul daca estw activ.
Stergeti postarile la care ati facut boost sau din paypal dezactivati platile catre facebook daca nu vreti sa va treziti cu surprinze.
 
Te taxeaza cu ce datorai din urma. Si eu m-am lovit de problema asta. Am oprit total reclama, am sters toate elementele de publicitate. Dupa care am facut calculul. Nr de luni x suma alocata / luna. Taxarea a fost corecta. Cel putin in cazul meu
 
Pai cand am inceput eram pe zero, nici macar 1 cent datorie.
Daca am facut reclama de 1 euro atunci ma taxeaza un euro odata ce campania a fost terminata. Nu ma mai taxezi cat vrei tu inca nu stiu cate saptamani pentru ca asa vrei tu.
 
Pai cand am inceput eram pe zero, nici macar 1 cent datorie.
Daca am facut reclama de 1 euro atunci ma taxeaza un euro odata ce campania a fost terminata. Nu ma mai taxezi cat vrei tu inca nu stiu cate saptamani pentru ca asa vrei tu.
Merg pe exemplul tau cu 1 euro, reclama ruleaza doar 1 luna. La finalul primei luni(finalul) de campanie am fost taxat sa zicem cu 80 centi, in luna urmatoare mi-au mai luat 20 centi. Aproximativ. La mine suma a fost mai mare, pe o perioada mai indelungata, sincer ma gandeam sa anulez cardul. Ceea ce nu e chiar o idee rea
 
Nu cred ca ai înțeles.
Eu rulez un boost de 1€ pe 24 ore.
La final dupa cele 24 ore am un cost de 1€ in contul meu, reclama sa terminat deci odata ce scrie finis si cost de 1€ nu trebuie sa ma mai taxeze cu nimic.
Corect??
 
E adevarat faza cu taxarea extra. Am patit-o si eu pe contul vechi ce mi la dezactivat. Noroc cu ei ca acu nu mai trebuie sa platesc cei 100 de lei cat trebuia ( normal erau vreo 60 lei)
 
Loading...
Back
Sus