Facebook a pierdut 50 miliarde de dolari

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Lovitura mare pentru facebook care in ultimele zile a pierdut peste 50 miliarde de dolari, dupa scandalul in care este implicata cu o firma din Anglia.


Video:

Part 2

Conform unor zvonuri care circula online se pare ca numarul conturilor sterse a crescut destul de mult.
In tot acest timp Bosul Mark nu este de gasit si in zilele ce urmeaza trebuie sa apara in fata senatului american.

facebook bani.jpg
 
Ultima editare:
Lovitura mare pentru facebook care in ultimele zile a pierdut peste 50 miliarde de dolari, dupa scandalul in care este implicata cu o firma din Anglia.


Video:

Part 2

Conform unor zvonuri care circula online se pare ca numarul conturilor sterse a crescut destul de mult.
In tot acest timp Bosul Mark nu este de gasit si in zilele ce urmeaza trebuie sa apara in fata senatului american.



numarul de conturi sterse este enorm,avand in vedere algoritmi ce iau implementat in ultima perioada cu ajutorul carora dezactiveaza automat...dezactiveaza milioane de conturi pe zi din cate am citit
 
E timpul sa apara ceva nou, cum a trecut si timpul lui yahoo acum e randul facebook-ului, google inca rezista.

facebook nu va disparea asa rapid ,o sa o mai duca inca vreo 10ani ,pt ca is puternici au instagram whatsapp ,poate vor aparea noi siteuri de socializare dar greu va ajunge facebook ca yahoo parerea mea
 
Cei care au aplicatii pe facebook care sharuie pe profile la useri cu ele sa se astepte la suspendari,nu cred ca vor mai aproba deloc pe viitor aplicatii de genu si vor deveni foarte strictii in legatura cu aplicTiille dupa chestia asta de acum!
 
Conform regulamentului lor, (nu stiu daca l-au modificat intre timp), un utilizator FB nu va putea vreodata sa isi stearga contul. Contul se DEZACTIVEAZA, nu se sterge, ei spun ca il lasa asa doar pentru eventualitatea in care detinatorul contului va reveni in retea, sa isi recupereze datele anterioare.
Imi tot vine in minte o secventa dintr-un film vazut de mult ... tare mult ... in care o vrajitoare care are o influenta asupra societatii in care se afla este tratata cu spatele, oamenii alegand pur si simplu sa intoarca spatele si sa ignore ceea ce face acea vrajitoare. Acest lucru duce in final la distrugerea acesteia.
Nu stergerea este solutia, ci ... intoarcerea cu spatele.
Daca nu ar mai fi folosita platforma, nu ar avea de ce sa mai existe.
Oamenii, utilizatorii ar trebui sa nu mai foloseasca aceasta platforma si atat. Atata timp cat reclamele nu mai au cui sa se adreseze ... nu vor mai exista reclamele si cum... FB mananca din reclame ... guess what ?!
FB este intretinut tocmai de utilizatorii sai. Corporatiile au legat FB in activitatile lor. Sunt prea bine infipti in media. Le-au facut atata promovare celor de la FB, incat sunt foarte bine infipti ca existenta.
Este surprinzatori cati oameni au impresia ca datele lor de pe FB sunt ale lor. E ca in bancul acela... nu stim decat noi si tot cartierul !
Au trecut in politici faptul ca datele tale sunt impartasite colaboratorilor si ca tu doar pentru ca folosesti platforma, renunti practic la datele tale.
Telefonul cu FB te asculta pentru ca esti de acord cu asta "by default" si pentru ca foarte putini stiu sa intre si sa anuleze asta din setari si sunt si mai putini care stiu ca tehnic, o optiune software nu inseamna ca acel serviciu se si inchide ... vezi VW care a trucat software teste de mediu ...
Atata timp cat oamenii ma suna pe mine sa ii ajut cu problemele lor pe FB, ca nu merge nu stiu ce, ca nu face nu stiu cum, asta arata gradul de ignoranta legat de datele care sunt stocate de FB.
Nu stiu despre voi insa de multe ori eu asigur oamenii ca nu lucrez la FB, Google sau Yahoo ... Oamenii au impresia ca daca ceva nu merge acolo este vina mea pentru ca ma pricep la astea ...
Nu va muri FB pentru simplul motiv ca nu mar caii cand vor cainii. Adminii FB au mai multa putere decat orice presedinte din lumea asta. Au access la atatea date incat nici bossul Mark nu stie ...
 
Conform regulamentului lor, (nu stiu daca l-au modificat intre timp), un utilizator FB nu va putea vreodata sa isi stearga contul. Contul se DEZACTIVEAZA, nu se sterge, ei spun ca il lasa asa doar pentru eventualitatea in care detinatorul contului va reveni in retea, sa isi recupereze datele anterioare.
Imi tot vine in minte o secventa dintr-un film vazut de mult ... tare mult ... in care o vrajitoare care are o influenta asupra societatii in care se afla este tratata cu spatele, oamenii alegand pur si simplu sa intoarca spatele si sa ignore ceea ce face acea vrajitoare. Acest lucru duce in final la distrugerea acesteia.
Nu stergerea este solutia, ci ... intoarcerea cu spatele.
Daca nu ar mai fi folosita platforma, nu ar avea de ce sa mai existe.
Oamenii, utilizatorii ar trebui sa nu mai foloseasca aceasta platforma si atat. Atata timp cat reclamele nu mai au cui sa se adreseze ... nu vor mai exista reclamele si cum... FB mananca din reclame ... guess what ?!
FB este intretinut tocmai de utilizatorii sai. Corporatiile au legat FB in activitatile lor. Sunt prea bine infipti in media. Le-au facut atata promovare celor de la FB, incat sunt foarte bine infipti ca existenta.
Este surprinzatori cati oameni au impresia ca datele lor de pe FB sunt ale lor. E ca in bancul acela... nu stim decat noi si tot cartierul !
Au trecut in politici faptul ca datele tale sunt impartasite colaboratorilor si ca tu doar pentru ca folosesti platforma, renunti practic la datele tale.
Telefonul cu FB te asculta pentru ca esti de acord cu asta "by default" si pentru ca foarte putini stiu sa intre si sa anuleze asta din setari si sunt si mai putini care stiu ca tehnic, o optiune software nu inseamna ca acel serviciu se si inchide ... vezi VW care a trucat software teste de mediu ...
Atata timp cat oamenii ma suna pe mine sa ii ajut cu problemele lor pe FB, ca nu merge nu stiu ce, ca nu face nu stiu cum, asta arata gradul de ignoranta legat de datele care sunt stocate de FB.
Nu stiu despre voi insa de multe ori eu asigur oamenii ca nu lucrez la FB, Google sau Yahoo ... Oamenii au impresia ca daca ceva nu merge acolo este vina mea pentru ca ma pricep la astea ...
Nu va muri FB pentru simplul motiv ca nu mar caii cand vor cainii. Adminii FB au mai multa putere decat orice presedinte din lumea asta. Au access la atatea date incat nici bossul Mark nu stie ...

----------
ba da contul de facebook merge sters definitiv de la adresa m.facebook.com/account/delete ...odata sters de aici .dupa 14zile e sters definitiv de pe facebook si nu va mai putea fi recuperat...dezactivarea da iti pastreaza datele si contul pt a reveni insa stergerea e definitiva fara revenire ....
 
iar datele tip poze videouri sunt sterse de pe serverele lor CDN in aproximativ 10-20zile de la stergerea lor de pe site ori stergerea contului
 
Asta pentru ca ei iti spun ... ;)
Daca ar fi sa ne luam dupa ce spun ei ... ar trebui sa mearga lucrurile altfel.
Noi doar ar trebui sa avem incredere. Eu nu am ...
 
Asta pentru ca ei iti spun ... ;)
Daca ar fi sa ne luam dupa ce spun ei ... ar trebui sa mearga lucrurile altfel.
Noi doar ar trebui sa avem incredere. Eu nu am ...


nici eu nu am,probabil pastreaza copii la poze informatii pe alte servere,insa pozele videourile se sterg de pe server dupa 10-20zile ,am facut eu teste...
 
Din pacate @xenno are dreptate. Acelasi lucru l-am citit si eu pe pagina lor. Se poate testa foarte simplu pentru cine doreste. Faci un cont nou, astepti cateva zile si apoi delete.
Daca tot nu se crede si vrei o dovada mai buna, dupa ce ai sters primul cont, astepti 30 zile si incerci sa iti faci altul cu aceleasi date. :D
Modificarile din ultimul timp la termeni si texte sunt pentru a fi la zi cu regelementarile si scandalurile in care este implicata, insa metodele raman aceleasi.
 
Loading...
Back
Sus