Risc mare de neplata Fa bani online cu neoskip

Salut, nu puteti seta timpul de asteptare la mai putine secunde cat timp nu sunt reclame si nu se contorizeaza click-urile ? Continui sa mai am cateva sute de click-uri pe zi si daca tot nu se contorizeaza acum, ma gandeam ca poate sa ajunga la destinatie mai repede de 8 secunde

Momentan am mutat pe un subdomeniu. Ideea este in felul urmator: plata a fost primita, insa domeniul principal ca short link o sa fie acel subdomeniu pentru ca pe celalalt se primeste trafic fake si astfel se refuza acceptarea site-ului. Reclamele sunt ok pe subdomeniu, insa ideea este ca neoskip va deveni ceva privat si cu plata lunara, adica o sa dau un procent din adsense cu landing page-ul in romana. Cei care vor in continuare sa colaboreze, astept mesaj.
 
Am anuntat si pe site si am inchis si inregistrarile ca se va lucra cateva zile. Am schimbat atat webhost-ul cat am cumparat si un domeniu de rezerva (.info). Pentru ca in cateva zile banii vor fi primiti, nu doresc sa inrautatesc situatia si vreau sa am un plan B si chiar si C mereu. Pentru ca adsense a aplicat o regula destul de complicata din 20 noiembrie, am vrut sa incep modificari si sa iau si o pauza pentru ca un astfel de proiect inseamna riscuri si dupa cum am spus, doar testand se pot mari si ratele si toate cele.

In scurt timp probabil ca voi apela si la @Susp3kt pentru o chestie sau mai multe, o sa vreau sa modific si sa pun si niste restrictii, iar in maxim 10 zile totul o sa fie ok. Chiar daca primesti banii prima luna, odata cu modificarile adsense va trebui ca pe un site de genul sa intervii cu anumite pauze/modificari ca apoi sa nu existe probleme.

La un astfel de proiect trebuie sa ai de la inceput un plan B chiar C . Odata ce este online si ai userii care schimba o gramada de link-uri cu neoskip nu poti pune pe pauza cand vrei. Asta da dovada de neprofesionalism. Pun pariu ca o sa pierzi mai mult din 50% din userii!
 
La un astfel de proiect trebuie sa ai de la inceput un plan B chiar C . Odata ce este online si ai userii care schimba o gramada de link-uri cu neoskip nu poti pune pe pauza cand vrei. Asta da dovada de neprofesionalism. Pun pariu ca o sa pierzi mai mult din 50% din userii!

Utilizatori nu sunt multi deoarece majoritatea au trafic fake, sunt mai putini decat te astepti. Odata cu regula adsense de pe 20 noiembrie, multe dintre site-urile de genul nu mai au direct pe site principal din cauza traficului fals. Acum noua regula daca ai codul pus pe o pagina din site, la un review iti ia in considerate tot site-ul asa ca pe subdomeniu daca exista doar acel landing page, totul este ok. Pe landing page o sa fie greu sa trimiti trafic fake deoarece putem verifica, dar pe homepage este usor si pe alte pagini pentru ca pe un subdomeniu ai si acoperire.

De asta o sa fie ceva de exemplu pentru membrii roforum, pentru ca poti sa ai o baza fata de ceilalti care lucreaza cu faucet si iti aduc 200e/zi dar la final de luna adsense scade enorm de mult. Cu noua regula adsense dureaza mult ca un site sa fie aprobat (peste 12 zile), iar daca fix atunci se nimereste sa existe o mica problema, se respinge si procesul se repeta. Chestia se face cu 301 redirect si alias domain, insa vezi tu, problema cu traficul fake este uriasa si trebuie rezolvata, altfel spus daca promovarea se va face intens, sansele ca lucrurile sa dispara sunt mari. Zic ca este mai bine sa profite x, y, z pe o perioada mare decat 10000 persoane cu care trebuie sa-ti bati capul si trafic probabil fake unde riscurile sunt uriase. Adica de ce sa nu iti ofer tie la final de luna 400 euro decat sa iti dau 4-5e/zi.
 
Ultima editare:
Si pe mine m-a omorat adsense cu cat mi-a taiat din bani, mai mult de jumatate ....astept sa vad luna asta ce face ca sa stiu daca mai ma omor cu proiectul meu
 
Zic ca este mai bine sa profite x, y, z pe o perioada mare decat 10000 persoane cu care trebuie sa-ti bati capul si trafic probabil fake unde riscurile sunt uriase. Adica de ce sa nu iti ofer tie la final de luna 400 euro decat sa iti dau 4-5e/zi.
O să trebuiască să modifici scriptul sau să cumperi altul pentru ce vrei să faci acum.
Dacă am înțeles bine, trebuie să faci count corect la userii pe care îi accepți iar la final de lună introduci suma de bani făcută cu adsense(sau mă rog cât vrei tu) și scriptul să împartă suma la nr.count total = earning per 1 count. Iar apoi tot scriptul să atribuie pentru fiecare user suma câștigată (earning per 1 count x câte contorizări are fiecare la final de lună)
PS: Ideea e bună!
 
Site-ul este online si de acum platile vor fi efectuate in decursul a cateva zile.
 
este vreun site pe care as putea sa vad cum functioneaza?
am incercat sa imi fac cont da nu merge deloc...nu stiu ce are..zice ca e invalid cand dau pe link- de activare sau cand dau resetare parola
 
este vreun site pe care as putea sa vad cum functioneaza?
am incercat sa imi fac cont da nu merge deloc...nu stiu ce are..zice ca e invalid cand dau pe link- de activare sau cand dau resetare parola

Ti-am activat contul. Problema o sa fie rezolvata in momentul in care o sa se propage complet totul (dureaza cam 24h).
 
63df724f7d4d229305e55e61668b5637.png
 
Eu am dat ieri withdraw request si plata s-a pus in pending, dar acum a disparut din profil
 
Eu am dat ieri withdraw request si plata s-a pus in pending, dar acum a disparut din profil

Scuze ca nu ti-am raspuns, din pacate am sters toate requesturile deoarece nu avem statistici exacte care sa demonstreze traficul real. Poate ca am platit pe x, y si z dar asta nu inseamna ca cineva nu poate abuza (am patit). Imi pare rau, insa si cand am oprit earning-urile, multi au continuat sa trimita trafic fake si sa faca cereri.
 
Bine ca nu aveam o suma mare stransa, dar ce se intampla daca aveam sa zicem 100$? Pentru ca suma a fost stransa inainte de a anunta voi ca site-ul e inchis.
Cine stie, poate urmeaza sa aduc trafic de cateva sute de euro si voi decideti sa opriti contorizarea si sa ziceti ca nu stiti cat trafic a fost real din cel contorizat :D
 
Ultima editare:
Bine ca nu aveam o suma mare stransa, dar ce se intampla daca aveam sa zicem 100$? Pentru ca suma a fost stransa inainte de a anunta voi ca site-ul e inchis.
Pentru mine acesta e finalul cu neoskip. Cine stie, poate urmeaza sa aduc trafic de cateva sute de euro si voi decideti sa opriti contorizarea si sa ziceti ca nu stiti cat trafic a fost real din cel contorizat :D

Tot ce putem sa facem este sa reincepeti activitatea, iar daca vad ca traficul de acum este ok sa primiti si ceilalti bani.
 
Am marit putin ratele pe Romania dar si pe alte tari, acum pe Romania este 2.20 EUR/1000 click-uri. Ce mai este nou este faptul ca acum am dezactivat fortarea la dezactivarea adblock-ului (adica mai multi bani pentru voi).
 
Am rezolvat. Din luna februarie o sa ne mutam pe un vps puternic, momentan asa se intampla cand procesorul atinge 175% dar asta pentru cateva secunde (cei cu trafic fake care trimit trafic puternic).
 
Man ai ramas fara "resurse" :)
Asta poate aduce neîncredere la userii care folosesc site-ul.
Mereu am urmat metoda asta: daca site x produce 50 € pe luna, atunci pot da 20 pe un server.
 
Loading...
Back
Sus