Extrage numar telefon publi24

showb1z

Well-Known Member
Registered
Full Member
Salut, stie cineva cum pot extrage numarul de telefon din anunturile de pe publi24 ?
 
Din cate stiu esti programator, deci ar trebuii sa fie simpla treaba pentru tine.
Exista doua variante, una mai complicata si una mai simpla.

1. Varianta complicata:
- Faci post request catre:
Cod:
https://www.publi24.ro/DetailAd/PhoneNumberImage?Length=8
Unde trimiti ca parametru EncryptedPhone (pe care il gasesti in codul sursa al fiecarui anunt) si o sa-ti returneze un base64 al imaginii cu numarul de telefon, iar pentru a extrage nr de telefon din imagine folosesti OCR.

2. Varianta simpla
- Fac get request catre url-ul anuntului si setezi ca user agent unul de telefon mobil. Ex:
Cod:
Mozilla/5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 6_0 like Mac OS X) AppleWebKit/536.26 (KHTML, like Gecko) Version/6.0 Mobile/10A5376e Safari/8536.25
Automat site-ul iti returneaza versiunea de mobil a siteului unde nr. de telefon il gasesti in plain text in codul sursa (vezi exemplul mai jos), faci preg match si il extragi in variabila.
Cod:
<a class="radius maincolor" data-phone="XXXXX" data-phoneorig="076XXXXXXX" id="dialogPhone"><span class="fa fa-phone-square"></span>Suna</a>
 
Ultima editare:
2. Varianta simpla
- Fac get request catre url-ul anuntului si setezi ca user agent unul de telefon mobil. Ex:
Cod:
Mozilla/5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 6_0 like Mac OS X) AppleWebKit/536.26 (KHTML, like Gecko) Version/6.0 Mobile/10A5376e Safari/8536.25
Automat site-ul iti returneaza versiunea de mobil a siteului unde nr. de telefon il gasesti in plain text in codul sursa (vezi exemplul mai jos), faci preg patch si il extragi in variabila.
Cod:
<a class="radius maincolor" data-phone="XXXXX" data-phoneorig="076XXXXXXX" id="dialogPhone"><span class="fa fa-phone-square"></span>Suna</a>

Chiar si pe varianta de telefon tot
asta imi da...


Scuze, gata. am rezolvat. Mersi mult de tot
 
Loading...
Back
Sus