Extrage numar telefon publi24

Din cate stiu esti programator, deci ar trebuii sa fie simpla treaba pentru tine.
Exista doua variante, una mai complicata si una mai simpla.

1. Varianta complicata:
- Faci post request catre:
Cod:
https://www.publi24.ro/DetailAd/PhoneNumberImage?Length=8
Unde trimiti ca parametru EncryptedPhone (pe care il gasesti in codul sursa al fiecarui anunt) si o sa-ti returneze un base64 al imaginii cu numarul de telefon, iar pentru a extrage nr de telefon din imagine folosesti OCR.

2. Varianta simpla
- Fac get request catre url-ul anuntului si setezi ca user agent unul de telefon mobil. Ex:
Cod:
Mozilla/5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 6_0 like Mac OS X) AppleWebKit/536.26 (KHTML, like Gecko) Version/6.0 Mobile/10A5376e Safari/8536.25
Automat site-ul iti returneaza versiunea de mobil a siteului unde nr. de telefon il gasesti in plain text in codul sursa (vezi exemplul mai jos), faci preg match si il extragi in variabila.
Cod:
<a class="radius maincolor" data-phone="XXXXX" data-phoneorig="076XXXXXXX" id="dialogPhone"><span class="fa fa-phone-square"></span>Suna</a>
 
Ultima editare:
2. Varianta simpla
- Fac get request catre url-ul anuntului si setezi ca user agent unul de telefon mobil. Ex:
Cod:
Mozilla/5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 6_0 like Mac OS X) AppleWebKit/536.26 (KHTML, like Gecko) Version/6.0 Mobile/10A5376e Safari/8536.25
Automat site-ul iti returneaza versiunea de mobil a siteului unde nr. de telefon il gasesti in plain text in codul sursa (vezi exemplul mai jos), faci preg patch si il extragi in variabila.
Cod:
<a class="radius maincolor" data-phone="XXXXX" data-phoneorig="076XXXXXXX" id="dialogPhone"><span class="fa fa-phone-square"></span>Suna</a>

Chiar si pe varianta de telefon tot
asta imi da...


Scuze, gata. am rezolvat. Mersi mult de tot
 
Loading...
Back
Sus