Explicatii Offline

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Salut,

Pentru cateva zile am fost offline si mai jos explic.

  1. ''Prietenii'' mei mi-au facut un cadou timp de cateva zile care a facut firma de hosting sa seteze nulle route la server.
  2. Comportamentul celor de oneproivider de aceasta data a fost de toata jena, raspuns la o zi sau doua la tickete si oricat le-am explicat nu am reusit sa ma inteleg cu acestia.
  3. Din cauza unor probleme migrarea a durat ceva timp.


Ce am invatat in aceasta saptamana?

Daca ai o opinie legat despre orice, in special politica sau subiecte tabu si detii un site, afacere, cel mai bine iti tii gura inchisa. Altfel vor incerca sa ti-o inchida ei prin diverese metode.

Dupa cum majoritatea stiti sunt impotriva actualului guvern si in general la orice guvern care incalca legile, isi bate joc de proprii oameni. Acest lucru mi-a adus foarte multe probleme si nu doar acum.

In perioada campaniei electorale am foarte activ pe mai toate retelele sociale legat de activitatea actualului guvern, cat si dupa cand au aparut dovezi de fraudare clare si nimeni nu face nimic.

Rezultate la activitatea mea:
  • banat sau restrictionat de a comenta, vedea, like, share la conturile celor care sunt in politica sau sunt figuri publice
  • amenintari chiar foarte dure in privat
  • redus numar de prietenii care ii pot numara pe degetele de la o mana.

Va mai cadea forumul pe viitor?

Sunt sigur de asta pentru ca nu ma pot opri din ceea ce cred ca este ok si voi continua, chiar daca voi pierde totul. Ca totul sa functioneze bine, trebuie sa fac un singur lucru si anume sa imi tin gura inchisa, insa nu pot face asta.

Forumul il voi mentine live atat timp cat imi permit sa platesc serverul si desigur nu gasesc o solutie sa mi-l inchida prin alte metode. Nu prea inteleg care e motivul sa atace cineva forumul pentru aici nu fac politica.

Voie buna si sper sa mearga totul bine.
AlexH.
 
In sfârșit online...nu credeam că o să mai revi cu acest forum,zilnic intrăm pe el și era offline,și în legătură cu actuala politică,știm toți că este o politică de rahat,nu te lasă intimidat,și mai mult dovedește-le în continuare , că nu te sperie jocul lor jegos...
 
Loading...
Back
Sus