Experiment stire falsa

pai .. ce m-am gandit eu anul trecut in decembrie ... deja eram in bussines-ul asta .. cu fake news .. ambulanta neagra (care a ajuns si subiect de discutie la tv dupa ce am promovat aceasta stire ) , cutremure in spania , italia , anglia si germania plus atentate tot in aceste tari , venea vremea ca romanii din strainatate (pe nisa asta mergea cel mai bine) sa se intoarca acasa de sarbatori ! Asa ca ce m-am gandit eu ... un autocar cu romani care se intorceau din Italia a facut accident si au murit x din ei , ceva de genul era stirea unde era prezentat un accident a unui autocar atlasib . Au fost in jur de 70.000 de distribuiri , in alea 4 zile pana s-a dezmeticit lumea a mers perfect ! Stiu ca de la adnow am scos in total vreo 16.000 euro + popcash + like-uri pentru diferite pagini si alte mici reclame ! M-am oprit din cauza restrictiilor de la facebook , blocare de conturi , restrictie de postare in grupuri si etc. cel putin cam 10 luni a mers perfect ! mai jos aveti dovada acelor 4 zile !
GNRuaIM.png
interesant, mi-ai dat idei ;)
 
sper sa iti iasa , eu tot mai incerc .. in zadar .. il da ca spam facebook-ul si nu apare in noutati ... si de pe pagini si grupuri si cum vrei .. tot am incercat .. nimic insa !
 
Ati acordat atentie in ultima vreme ca evz.ro primeste foarte multe share pe multe grupuri de la conturi sa spunem suspecte.
Nu e problema ca primeste share pe facebook, insa ce mi se pare suspect e faptul ca a inceput asta asa deodata, parca lumea nu a stiut pana acum de evz si cum l-au descoperit au zis, Vai doamne ce articole super au astia, Hai sa-i dau un share pe toate grupurile din lista.
Iar tooate stirile care primesc share din alea click baite doar sa aduca trafic ca nu are nimic cu ce spune titlul sau imaginea.
Exact ca mediafax. :D
 
Din ce am observat....lumea..dã like doar din titlu...nu e curios..de stire...sau cine a scriso..sau de cine e postata...
..alţi o citesc....dar degeaba...adica...daca e scris pe site...e scris...si gata...
Daca eu la stirea mea cu regele mihai a murit ...ataşam o poza cu o gagica sexy..fac pariu ca aveam cu 5k in plus la vizualizari...

PS: apropo...stiti ceva grupuri..mari pe nişa politicã?
Ms.
 
@AlexH sincer pana in acest moment...nu m-am gandit la bani din asa ceva...dar...nu se stie niciodata...
Vezi atașament 1774
Astazi au fost in jur de 8.500 vizitatori...astazi am postat doar pe grupul de care am mentionat mai sus....daca scri pe google : regele mihai a murit ? ...sitele meu are pozitia a sasea...domeniu cumparat de doua zile...daca depuneam mai multa munca astazi...fac pariu ca treceam de 10K vizitatori...nici la sitele de filme cu trafic cumparat nu am avut asa intr-o zi :p .
Momentan nu am avut nici un report..nici o amenintare...nimic...maine voi posta pe alt grup...sa vad va fi la fel impactul ca astazi...:)..
nu l-am gasit in prima pagina !
 
Loading...
Back
Sus