Opinie Exista mutanți printre noi?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Plecand de la logica ca evoluția nu sta in loc si in cei cateva mii de ani de cand suntem pe acest pământ, eu tind sa cred ca există.

Ok, te întrebi daca ma refer la acei mutanți din xman sau Marvel. Chiar la acest tip mă refer.

Noi am ajuns unde suntem azi si felul cum suntem, gandim si altele datorita unor mutații genetice.

Deci este 100% posibil ca unii dintre noi sa aibă unele mutații genetice care le permite sa faca lucruri extraordinare.

Dece nu am aflat nimic despre acești mutanți daca există?

Pai sunt informații dar nu apar sau nu le credeam, apoi daca s-ar afla oficial atunci vor fi probleme foarte mari.
 
Nu cred că există mutanti xman sau Marvel . In cazul in care ar exista un om cu așa puteri cred că acum ar fi condus lumea iar omenirea probabil i s-ar fi închinat.
Ar fi profitat și s-ar fi dat drept zeu ....si probabil ar fi fost prezentat in topicul tău de Aici
 
De unde ai cumparat? Vreau si eu CD-uri bune.
Nu stiu daca esti ironic sau la ce te referi. :D
Nu cred că există mutanti xman sau Marvel
Poate e prea mult spus in acest gen dar cred ca exista unii cu puteri de gen.
Prin 98-2001 am cunoscut in Iasi un grup de persoane care puteau facea lucruri incredibile, inclusiv o telepata.
n cazul in care ar exista un om cu așa puteri cred că acum ar fi condus lumea iar omenirea probabil i s-ar fi închinat.
Co-existenta e mai importanta decat supunerea unei rase intregi. Apoi ar fi Ei sau NOI, lucru care va duce mereu la războaie unde numarul celor cazuti ar fi foarte mare, cine stie daca insasi planeta ar supravetui.

Ar fi profitat și s-ar fi dat drept zeu
Voi fi mereu unii care te vor tine in lesa pentru a nu face asta, indiferent cat de puternic esti.
Un exemplu legat de de control si putere.
Mai multe guverne incearca prin mai multe metode, atat legale cat si ilegale sa il inlature pe mark zuckerberg de la conducerea facebook.
Ei ataca facebook, insa tinta reala este mark zuckerberg, pentru ca nu pot permite ca un singur om sa aiba atata putere si de accea vor sa-l schimbe cu un grup de persoane unde este mult mai usor de controlat.
 
Nu exista oameni cu super puteri, gen ce vezi in filme, un singur om sa se bata cu o armata. Nu exista asa ceva !

Darrr, exista intr-adevar oameni cu anumite "abilitati" mai speciale. Un exemplu clar este sarbul Biba Struja, care poate "controla" intr-o oare care masura curentul electric :


Practic omul asta daca ar fi condamnat la moarte in america prin scaunul electric, nu ar avea nicio problema ... :))
 
Plecand de la logica ca evoluția nu sta in loc si in cei cateva mii de ani de cand suntem pe acest pământ, eu tind sa cred ca există.

Ok, te întrebi daca ma refer la acei mutanți din xman sau Marvel. Chiar la acest tip mă refer.

Noi am ajuns unde suntem azi si felul cum suntem, gandim si altele datorita unor mutații genetice.

Deci este 100% posibil ca unii dintre noi sa aibă unele mutații genetice care le permite sa faca lucruri extraordinare.

Dece nu am aflat nimic despre acești mutanți daca există?

Pai sunt informații dar nu apar sau nu le credeam, apoi daca s-ar afla oficial atunci vor fi probleme foarte mari.
Mutanți există dar nu la nivelul celor din cărți sau filme. Poate au o rezistență mai mare, pot să stea sub apă mai mult timp, sunt imuni la mușcături veninoase, unii văd mai bine pe întuneric, au auzul mai fin, etc.
 
Loading...
Back
Sus