Exchange social media

Intru si eu in acest proiect. Am la dispozitie doua conturi de facebook (unul personal si unul pentru orice) impreuna cu 5 de gmail.
Eventual mai pot face doua tot de google mail in caz ca este nevoie.
 
Ma bag si eu si daca tot e sa o facem pentru noi banuiesc ca toti putem avea cel putin patru conturi daca nu si mai multe .
In momentul cand s-a hotarat si s-a facut deja echipa , anunti tu alex , fiecare isi face cont pentru ca nu dureaza foarte mult , pe facebook ( aici banuiesc ca toti au ) , twitter , google plus , tumblr , etc , poti face chiar tu alex o lista unde ar trebui sa avem cate un cont sa putem posta fara probleme si asa iata ca fiecare contribuie peste tot dupa cont personal care garantez ca va creste negresit .
Multi nu dau importanta insa imi aduc aminte ca la un moment dat cand nu eram inca plecata in vacanta 4 luni :) , am facut cont pe reditt si dupa numa un 2 luni aveam deja cateva mii de vizite doar de acolo zilnic .
 
Facebook permite acum postarea a maxim 30-40 linkuri pe facebook
Pai nu ai inteles ideea. Nu vom face spam, sa postam pe zeci sau sute de grupuri, ci doar pe unul si acolo vom incerca sa facem boost la postare pentru a prinde angajament din partea celorlalti useri.
Voi face lista cu grupurile populare si care au ceva angajament la postari, subdirectoare reddit, comunitati google plus, twitter, etc.
Pe twitter trebuie neaparat sa folosesti hashtag, ma refer la cel care face postarea si pe langa coment trebuie dat si retweet.

Pentru a nu face abuz recomand pentru moment care fiecare sa posteze un link pe zi. Faci o singura postare aici, unde incluzi link pe toate retelele sociale. Este obligatia ta ca postarea sa respecte regulile la reteaua pe care postezi.

Merge si pe youtube, dailymotion sau live pe cele 3.

 
Pai nu ai inteles ideea. Nu vom face spam, sa postam pe zeci sau sute de grupuri, ci doar pe unul si acolo vom incerca sa facem boost la postare pentru a prinde angajament din partea celorlalti useri.
Voi face lista cu grupurile populare si care au ceva angajament la postari, subdirectoare reddit, comunitati google plus, twitter, etc.
Pe twitter trebuie neaparat sa folosesti hashtag, ma refer la cel care face postarea si pe langa coment trebuie dat si retweet.

Pentru a nu face abuz recomand pentru moment care fiecare sa posteze un link pe zi. Faci o singura postare aici, unde incluzi link pe toate retelele sociale. Este obligatia ta ca postarea sa respecte regulile la reteaua pe care postezi.

Merge si pe youtube, dailymotion sau live pe cele 3.
Am inteles foarte bine la ce te referi !
Oricum dacă merge bine treaba voi intra si eu in echipa ;)
 
In loc sa lucram/chinuim singuri cred ca ar merge mai bine in echipa. Metoda functioneaza pe extern unde sau unit in echipe si castiga fiecare intre cateva sute si chiar cateva mii pe luna. Asa ca m-am gandit sa mai incerc odata, poate reusim sa ne adunam si sa fim corecti pentru ca toata lumea sa castige.

Ideea este urmatoarea:

1. se adunca echipa, recomandat 50-100 conturi, fie reale sau fake, dar sa se poata comenta
2. se inscriu toti in aceleasi grupuri facebook, twitter, google plus, reddit
3. se posteaza o oferta unde toti implicati comenteaza, raspund la alte comentari, etc

Cand o postare are multe comentarii primeste boost de la retele, ajunge sus in top, la oamenii pe wall si din cauza la numarul mare de raspunsuri fac pe altii sa comenteze.
Poate fi folosita atat pentru a promova oferte cpa,cpi,cpl cat si site-uri, etc. Daca doresti doar trafic, poti ajunge din toate retelele la cateva mii sau zeci de mii de vizite per link.

Oare se baga cineva?

Buna seara. Da. Ma bag si eu.
 
Eu sunt blocat deja pe acel grup :D la urmatoarea postare contribui si eu.
Las si eu o postare aici
Cod:
https://www.facebook.com/groups/306903032990646/permalink/475384046142543/
 
A dat toate detaliile necesare. Exact cum ma asteptam nici un interes, desi mi-a trebuit ceva timp sa adun toate acele date. Un singur comentariu la postare cand majoritatea care au spus ca participa erau prezenti pe topic.
Informatiile de mai sus, vor fi disponibile doar celor VIP daca vor sa faca ceva cu ele. Eu ies, pentru ca vorbesc si muncesc degeaba.
 
Intr-adevar cam slab interes, dar cine stie, poate pe viitor se vor alatura mai multi. Eu sunt blocat in acel grup de pe toate conturile :D
 
Puteai spune, ca postam pe alt grup.
Nu am stiut ca sunt blocat acolo chiar pe toate conturile, am zis ca la urmatoarea postare contribui. Indicat ar fi sa avem aceiasi postare pe 2 sau 3 grupuri pentru a evita problemele de genul.

Daca nici la facut bani nu se baga, atunci nu vad alta motivatie.
Uneori stau si ma gandesc la ce ma chinuit atat....
Asa e in weekend la romani, la gratare, nu la munca.
 
Loading...
Back
Sus