Eurovision 2017

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Romania tocmai a cantat la eurovision 2017. Daca urmariti, ce parere aveti despre pestatia celor doi?
Credeti ca au sanse?
Cantecul a fost ok, dar daca punea ceva mai multa viata cred ca era mai bine si poate un extra show in spate pentru a face totul mai frumos.

Aceasta este cantecul nostru in caz ca nu stiati.


Acesta este stream live acum de la eurovision 2017
 
Ultima editare:
Melodia mi se pare penibila, mai exact partea cu ioleidooooo ----wtf nu suntem austrieci/elvetieni sau intram incognito :))
 
Eu nu am aceasta parere, doar ca la inceput seamana putin cu FS7.

Ai dreptate. Anul acesta nu cred ca a fost o melodie care sa zici wow.
Cand am vazut ca sunt 7 anuntate si romania nu este incepusem sa am emotii. :D

Am specificat partea cu ioleiuuuu ma enerveza la culme, melodia in sine este ok.

Sincer si nu ca sunt roman,dar fata de altii parca am fost mai rasariti :))))
Sincer nu m-am uitat si nu stiu celelalte melodii, da va cred pe cuvant :)
 
m specificat partea cu ioleiuuuu ma enerveza la culme
Si am zis asta la inceput, dar dupa mi-am dat seama ca este facuta pentru a prinde, ca melodii de astea au castigat in trecut.
Englezilor de la BBC le-a placut melodia.
 
Si am zis asta la inceput, dar dupa mi-am dat seama ca este facuta pentru a prinde, ca melodii de astea au castigat in trecut.
Englezilor de la BBC le-a placut melodia.

De artifici din asta cam tin cont din pacate cei de acolo, ca femeia cu mustata de pilda, Eurovison care pana la urma nu este un concurs de muzica, cum as fi vrut eu si poate si initiatori, ci un show !
 
In final este o afacere si un show politic. Ma gamdeam aseara cum poate Ucraina, o tara care a fost in razboi si aproape disstrusa sa livreze la fiecare 2-3 un castigator si sa organizeze, iar noi nu suntem in stare sa livram un concurent macar in top 3.
 
C_vcJj3XYAAhTsP.jpg
 
totusi din totalul de 42 de tari participante, locul 7 nu este rau
 
Pentru ca nu au romanii din afara sa voteze
Cel putin anul acesta nu este adevarat. Votul romanilor au radicat Romania de pe locul 15 pe 7. Totusi au fost pe locul 5 in voturile telefonice.
Problema este ca se voteaza mult politic.
 
Romania daca participa anul trecut la Eurovision ,noi am fi castigat cu tema Colectiv , piesa 1944 al Ucrainieni a fost si minciuna...Ucraina si Rusia au facut parte din acelasi kkt.Urss
 
Loading...
Back
Sus