Esti de acord cu aceasta imagine?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Aceasta imagine a provocat cateva mii de comentarii foarte aprinse pe facebook astazi, asa ca sunt curios voi ce parere aveti.
shareme.jpg

Se poate si invers, adica ai da share la iubita ta celui mai bun prieten?
Daca da, in ce conditii?
 
Poate pentru noi ca romani este putin ciudat dar in vestul indepartat gandirea este cu mult mai liberala
Eu nu vad un lucru rau ca nu avem o ''gandire mai liberala''. Nu tot ce face vestul este ok si trebuie urmat.
Personal nu as imparti iubita cu nimeni indiferent care ar fi situatia.
Odata ce sa ajuns la asta atunci in opinia mea relatia este ca si terminata.
 
Gandire liberala , mdap era cat pe ce sa va cred , din pacate nu am sa o fac .
Poate cei de aici de pe forum care sunt pe afara au gandire liberala , dar mergi tu prin romania si spunei lui Gheo ca dupa ce are trei copii cu nevastasa si flacara sa stins , in timp ce el citeste o cartea a lui sotie poate sa faca dragoste cu altul si el sa o tina de mana si sa o incurajeze .
Nu stiu de ce dar numai cu acest gand si deja ma stric de ras .
Nu dragilor in Romanica nu merge asa ceva .
Si daca tot este sa gandim mai radical , la tinerete cu iubita de prin Bucuresti sau cu iubitul la faculta poate , poate , insa mai departe in nici-un caz .
 
fiindca nu are acordul ei, etc, etc
Asta e tare si foarte real in zilele noastre.
Acum ceva timp am scris un articol pe tema care este la moda de ceva vreme. Schimbam numele la lucruri, situatii pentru ca suna si da mai bine dar in final este acelasi lucru.

1. gras se spune om larg
2. curva nu mai este curva ci call girl
3. femeia de servici se numeste asistenta pentru sanatate si securitate
4. negrii nu mai sunt negri ci de culoare
5.. prostul nu mai este prost si Om cu Specilitati
6. inselatul din partea femei este acum libertatea de exprimare
7. share la partener acum se numeste open mind

Indiferent cum am redenumi ceva, la baza, in final ramane acelasi lucru. daca esti prost, curva, bulangiu, gras, tot asta vei fi indiferent ce nume ti-ai pune si nimic nu o va schimba.
Hai ca am deviat putin de la topic. :D

O situatie gen ''gandire liberala'', sau ''E dreptul tau sa faci orice''.
Eram in anglia si am fost la un interviu unde am fost intrebat:
- bei? - Nu
- te droghezi? - Nu
- ai facut puscarie sau macar inchis pentru o noaptea? - Nu
- esti alergic? - Nu

M-au dat afara pe usa pentru ca in viziunea lor minteam. Este imposibil sa fie nu la toate.

In spania:
- este normal ca in relatie sa fie 3-4 sau mai multe persoane
- este normal sa ai relatii gay, fiind intr-o relatie normala, adica barbat si femeie.

Cand esti intrebat daca ai facut asa ceva vreodata si rasunsul este NU, vor rade de tine si chiar vor spune ca esti comunist.

Mai bine comunist decat cu aceasta '' gandire liberala''. :D
 
Mor :))))=)))))
Acelasi lucru se discuta si acum vreo 10 ani Is it weird to want to share your boyfriend? - Dating. Tipa era foarte fericita ca are un gagiu bine dotat si dorea sa-l imparta cu cea mai buna prietena.
Poate pentru noi ca romani este putin ciudat dar in vestul indepartat gandirea este cu mult mai liberala :))

Daca iti e iubita, nu ai ce impartii cu altii, aia nu prea mai e iubire.
In schimb daca e ,,prietena,, , dai si la prieteni si primesti si tu la randul tau :)))


Prin iubita ma refer la sufletul pereche, femeia ce o iubesti.
Prin prietena ma refer la acele prietene cu care te mai culci, dar nu e nimic mai mult.
 
Loading...
Back
Sus