dduuttzzuu

Active Member
Registered
Full Member
De curand am mutat doua site-uri pe un nou hosting si au inceput sa imi apara din ce in ce mai multe erori 520.
Ce as putea sa fac in acest caz sa imi rezolv problema cu eroarea asta ?
Hosting-ul este de la namecheap (este de tip sharehosting), si este trecut prin cloudflare.(123filme.net este site-ul)
 
De curand am mutat doua site-uri pe un nou hosting si au inceput sa imi apara din ce in ce mai multe erori 520.
Ce as putea sa fac in acest caz sa imi rezolv problema cu eroarea asta ?
Hosting-ul este de la namecheap (este de tip sharehosting), si este trecut prin cloudflare.(123filme.net este site-ul)
Ti se incarca site-ul foarte greu site-ul. Banuiesc ca de aici primesti 520 error in cloudflare
 
Problema este din hostul tau. Cloudflare trimite cererea iar acesta trimite raspuns foarte tarziu, iar daca trece timpul atunci cloudflare afiseaza eroarea.
Nu cred ca ai facut o mutare buna pe noul host.
Ce trafic ai?
Numarul de procese cum sta in contul tau la acest site?
Resursele cum stau?
 
traficul nu este mare este intre 400 si 500 pe zi
cam asa stau statisticile acum:
Physical Memory Usage
578.57 MB / 2 GB (28.25%)
File Usage
105,346 / 600,000 (17.56%)
Entry Processes
1 / 40 (2.5%)
Disk Usage
869.82 MB / 48.83 GB (1.74%)
Number of Processes
2 / 200 (1%)
este hostul de 8.88 de la namecheap
si nu am nici un advertisment in cpanel ca sau depasit limitarile hostului.
 
traficul nu este mare este intre 400 si 500 pe zi
cam asa stau statisticile acum:
Physical Memory Usage
578.57 MB / 2 GB (28.25%)
File Usage
105,346 / 600,000 (17.56%)
Entry Processes
1 / 40 (2.5%)
Disk Usage
869.82 MB / 48.83 GB (1.74%)
Number of Processes
2 / 200 (1%)
este hostul de 8.88 de la namecheap
si nu am nici un advertisment in cpanel ca sau depasit limitarile hostului.
Eu am hostul de 5.99$ de la namecheap si-mi duce fara probleme 10k pe zi. Ori e ceva din tema, ori versiunea de php sau altceva. Verifica si Error logs, vezi ce-ti zice..
 
Cod:
[11-Oct-2018 17:19:46 UTC] Eroare bază de date WordPress Disk full (/tmp/.mysql/#sql_8c72f_32.MAI); waiting for someone to free some space... (errno: 28 "No space left on device") pentru interogarea SELECT  t.*, tt.*, tr.object_id FROM wp_terms AS t  INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id INNER JOIN wp_term_relationships AS tr ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('genres', 'dtquality', 'dtdirector', 'dtcast', 'dtyear') AND tr.object_id IN (386, 1030, 1455, 2410, 2644, 2704, 2830, 2837) ORDER BY t.name ASC  efectuată de require('wp-blog-header.php'), require_once('wp-includes/template-loader.php'), include('/themes/123filme.net/single.php'), get_template_part, locate_template, load_template, require('/themes/123filme.net/inc/parts/single/peliculas.php'), dynamic_sidebar, call_user_func_array, WP_Widget->display_callback, DT_Widget->widget, query_posts, WP_Query->query, WP_Query->get_posts, _prime_post_caches, update_post_caches, update_object_term_cache, wp_get_object_terms, get_terms, WP_Term_Query->query, WP_Term_Query->get_terms, W3TC\DbCache_Wpdb->query, W3TC\DbCache_WpdbInjection_QueryCaching->query, W3TC\_CallUnderlying->query, W3TC\DbCache_Wpdb->query, W3TC\DbCache_WpdbInjection->query, W3TC\DbCache_Wpdb->default_query
[11-Oct-2018 17:19:46 UTC] PHP Warning:  mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/cxfquyns/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3182



cam asta imi da in Error logs
 
pai abia l-am schimbat iar il schimb :))) ?
atunci daca nu mai esti la namecheap si ai schimbat cu altul de care esti sigur ca e bun..verifica setarile(atat ale site-ului) cat si ale serverului. Poate ai ceva probleme gen failuri la apache/nginx etc
Eroare 520 cloudflare
Common causes
While it can be triggered by unique or strange edge-case scenarios, Error 520 is commonly caused by:

Connection resets after a successful TCP handshake
Headers that exceed Cloudflare’s header size limit (8kb)
An empty response from the origin server
An invalid HTTP response
An HTTP response without response headers
If you can confirm that any of the conditions above come from the origin web server hosting the site, we recommend consulting with the host provider or administrator for assistance with web server configuration to avoid further interruption and errors.

This type of error generally occurs at the application layer (OSI layer 7). This means that it results from a bad response coming back from the application.

Cloudflare Rate Limiting rules or other filtering requests (e.g., by connecting IP or volume/frequency) may sometimes cause issues with your application. It is important to review and test these aspects of your overall configuration. Also, be sure to whitelist Cloudflare's IPs in the origin server. See a list of Cloudflare IP ranges.
 
Loading...
Back
Sus