Eroare 502 bad gateway

florin11

Fi om cu cine trebuie!!
Registered
Full Member
dea.lungul timpului nu am avut probleme cu hostul sa incarce siteul greu dupa ce am schimbat mai multe gazduiri una pare sa aiva protectie buna si sa incarce siteu rapid momentan am gazduire de la nshost de proba problema este de ce apare asa uneori cate.va secunde sau 1 minut
 

Atașamente

  • Screenshot_20190416-062654_Chrome.jpg
    Screenshot_20190416-062654_Chrome.jpg
    99,6 KB · Vizualizări: 34
Salut, eu iti recomand
Cod:
https://www.bullten.com/
, au suport si prin skype, orice problema te rezolva, am fost si eu la anumite firme pe romania, orice problema era contra cost, recomand cu mare incredere!
 
  1. Cauta nshost pe forum si vei ceva interesant.
  2. Eroarea ta de înseamnă ca atunci cand a trimis cerere la host nu a primit un răspuns sau calea nu este valida.
  3. Daca 13€ nu ti se pare mult iti recomand un server de la oneprovider care are si topic aici pe forum.
Acum depinde si ce timp de site rulezi.
 
Încearcă să dezactivezi modulul ModSecurity din cPanel. Dacă nu rezolvi îți putem oferi un pachet de găzduire trial 30 zile ca să ai timp să testezi și că este totul ok.
 
Treaba asta pentru serp cu testarea serviciilor, alt ip dedicat samd te poate afecta. Ai grija ce servicii alegi.
La ultimul Google update, viteza site-ului a devenit unul dintre principalele criterii pentru căutările Google. Sursa informației aici Cum să rămâi în topul căutărilor pe Google după implementarea noului sistem de notare a site-urilor - Marketing - StartupCafe.ro

Când faci un test nu trebuie neapărat să muți domeniu ci poți replica siteul pe un domeniu gratuit cu setare noindex ca să nu fie indexat de Google
 
ce-i de la nshost vor sa vanda numai ce este scump vps cloud eu zic ca vreau un anumit pachet si imi refuza comanda este buna asta pff
 
Eu folosesec mxhost si romarg.ro
Pe mxhost tin magazinele online, pe romarg bloguri/siteu-uri presa. Pe romarg spre exemplu, este pachetul de 3.95 € si tine site-uri care au 200-600 vizitatori in acelasi timp. Adica nu a picat siteul, si ieri spre exemplu au fost la un moment dat 1.100 vizitatori.
La mxhost tin magazine online(prestashop) cu abonamentul de 19 euro (produse intre 250-1500). La fel, nu sunt probleme si se misca foarte bine (10-60 vizitatori in acelasi timp) si vad ca nu pica.
 
Loading...
Back
Sus