Eroare 403/404 pe site

daqogem

Active Member
Registered
Full Member
Salutare tuturor!
Am si eu o problema si incerc sa o rezolv cu tutoriale de pe net dar.. sincer, nu reusesc. Imi este greu si fiindca nu reusesc sa ma conectez la FTP iar file manageru nu ma ajuta prea mult.

Am inceput in seara asta sa primesc eroare 403 forbidden pe site-ul meu. Am gasit niste rezolvari pe net, sa sterg fisieru htaccess si sa-l generez din nou,a mers, totu bine, pana cand mi-am dat seama ca facand asta nu mai mergeau paginile si postarile. Bun, am incercat sa dezactivez toate pluginurile, sa cotrabai tot internetu de cateva ore si tot nu am reusit sa-i dau de cap..daca dispare 403-ul, apare 404 pe pagini si postari..

Va rog si va multumesc frumos!
 
  1. Ai cloudflare activat?? Daca da, atunci dezactivat si apoi te poti conecta la ftp.
  2. Verifica permisiunea la fișiere si foldere. 644 respectiv 755.
  3. Sterge (backup înainte) htaccess, login in wp admin, mergi la permanent link și generează unul nou.

Cu una din acestea ar trebui sa funcționeze.
 
Pe langa ce a zis si Alex, incearca sa dezactivezi mod_security si vezi daca problema persista.
Cel mai bine este sa te uiti in logurile de la site ca sa vezi exact de ce primesti 403 error.. 404 e clar, primesti deoarece ai sters htaccess si s-au dus permalinks-urile.
 
Multumesc mult baieti. Am incercat si ce mi-ati recomandat si am observat in htaccess niste reguli de la W3 total cache, asa ca m-am gandit sa dezactivez pluginul si de atunci nu mai am nicio problema. Suna ciudat, stiu..
Va multumesc frumos pentru timpul acordat!!
 
Loading...
Back
Sus