Encoder playere pentru site de filme online

Alex11b

Staff
Membru personal
Administrative
Registered
Sponsor
Full Member
VIP Club
Encoder playere pentru site de filme online se poate folosi pentru a encoda playerele si va mai fereste de DMCA.Eu unul folosesc asa ceva,encodez playerele la filme si ma scuteste mult de DMCA,primesc DMCA dar foarte rar.Multi mau intrebat si in pm sau email cu le encodez.Voi lasa un link aici http://encoder.ga/
 
Un tutorial ar trebui sa faci pentru ca multi nu prea stiu cum sa-l foloseasca.
Din ce am vazut pe site e cam asa:
1. paste la codul embed in prima casuta
2. cllick encode
3. copy la codul din casuta de sub encode
4. pui codul codat in editor la wordpress sau custom field

Trucuri de gen te salveaza de botii dmca care scaneaza site-urile si daca nu gasesc openload,netu si altele in sursa, trec mai departe si in felul asta te lasa in pace. Cel putin teoretic.
Eu unul folosesc asa ceva
Iti dai seama ca ai facut multi curiosi care vor sa te copieze. Daca tu folosesti si ai 250k unici pe zi, atunci vor folosi si ei. :D
 
Sincer arata bestial treaba , dar nu prea inteleg ce castiga cel care a facut codul ca sa se poata encoda aceste filme ?
Daca cade acel site aceste coduri vor mai merge ?
Din cate vad nu se mai deschid nici reclamele din playere de la openload si netu , asa ca Alex poate ne spui si noua cum facem sau ce trebuie sa facem sa bagam noi pop in playere si reclame , multumesc si sory ca am venit cu atat de multe intrebari .
 
Scriptul il aveti aici pentru cine doreste sa il urce la el pe hosting.
pass: numele acestui forum
Scuze dar intreb si eu asa ca o nestiutoare , exista posibilitatea ca in acest script sa bagi si un cod de popup si atunci cand encodezi un film si apoi il pui pe site si dai play la film sa se deschida si acel popup , sper sa ma fi facut inteleasa .
 
Daca cade acel site aceste coduri vor mai merge ?
:D nu are treaba site-ul pentru ca nu adauga nimic extern in codul embed, doar il codeaza si atat. Site poate disparea maine si tu nu vei avea probleme.
Cat despre reclame care le scoate nu stiu ce sa spun, pentru cum am spus mai sus, nu altereaza codul.
 
Aveti idee daca se poate implementa acel encoder de iframe, intr-un script ce encodeaza automat toate iframeurile de pe site, care exista in prezent?
La fel cum atunci cand iframeurile protejate de la netu cazusera si cineva a facut un script ce le reface automat sa mearga?
 
Aveti idee daca se poate implementa acel encoder de iframe, intr-un script ce encodeaza automat toate iframeurile de pe site, care exista in prezent?
Se poate.
Se poate face si chestia cu reclama, dar se face ceva custom pentru fiecare site in parte ca difera modurile in care sunt introdusele frameruile in site (custom fielduri, clase etc)
 
Scriptul il aveti aici pentru cine doreste sa il urce la el pe hosting.
pass: numele acestui forum
:D nu are treaba site-ul pentru ca nu adauga nimic extern in codul embed, doar il codeaza si atat. Site poate disparea maine si tu nu vei avea probleme.
Cat despre reclame care le scoate nu stiu ce sa spun, pentru cum am spus mai sus, nu altereaza codul.
AlexH se poate sa îmi dai un contact in pm?
 
Loading...
Back
Sus