Embed filme si seriale

Marian97c

Member
Registered
Full Member
Salut,

Doresc ajutor din partea voastra pentru a ma lumina putin intr-o anumita enigma. Doresc sa stiu cum pot face rost mai usor de embed de la filme si seriale. Trebuie sa recunosc inca de la inceput ca nu eu incarc video-urile, ci vreau doar sa le iau de pe alte site-uri, site-uri care fac si ele la fel.

Doresc un tutorial, ceva, ce sa ma ajute sa fac acest lucru intr-un timp scurt si fara dureri de cap prea mari. Va rog nu fiti recalcitranti in cazul in care nu exista o astfel de metoda mai usoara.

Metoda pe care o cunosc eu este cu source page, search, dupa iframe si cam asta e tot. Voi cum mai stiti? Ce site-uri folositi, daca nu puteti posta aici, va astept cu un PM!

O zi frumoasa, numai bine!

Multumesc,
 
Pai sunt doua variante, varianta manuala: cauti in codul sursa codurile de iframe, sau varianta automata (cu script grabber) care iti cauta automat in codul sursa si iti extrage codurile de embed (aici iti trebuie script custom).
 
Pai sunt doua variante, varianta manuala: cauti in codul sursa codurile de iframe, sau varianta automata (cu script grabber) care iti cauta automat in codul sursa si iti extrage codurile de embed (aici iti trebuie script custom).
Salut, multumesc pentru raspuns.

Imi poti oferi un fel de exemplu al unui astfel de script, ma intereseaza sa cumpar daca nu exista pe nicaieri pe internet, iar daca exista gratis, ma intereseaza sa stiu despre el!
 
Pai nu exista un script generalist pentru ca fiecare site are structura diferita. Scriptul merge facuta in php, cu curl iei continutul site-ului, iar cu preg_match / preg_match_all extragi codurile de embed.
 
AIci ma refer laun site CMS Wordpress cu o thema Grifus, sau Dooplay, nu prea stiu ce sa aleg dintre acestea 2.

Un script pentru acaesta configuratie, ai?
 
AIci ma refer laun site CMS Wordpress cu o thema Grifus, sau Dooplay, nu prea stiu ce sa aleg dintre acestea 2.

Un script pentru acaesta configuratie, ai?
Ambele sunt ok ca si design, ca si structura si backend sunt prea complicate / complexe, mai bine cauti ceva mai simplu si usor de utilizat pentru useri.

Poti sa incerci si toroplay care acum este gratis, insa si asta este la fel de complexa.
 
Voi ramane cu grifus, insa intrebarea ramane aceiasi, si se pare ca voi ramane la varianta manuala de postat filme.

Variante manuale stii mai multe, imi poti oferi un tutorial pas cu pas, despre cum pot face rost de iframe, si ce site-uri pot folosi pentru a lua acest coduri?
 
Voi ramane cu grifus, insa intrebarea ramane aceiasi, si se pare ca voi ramane la varianta manuala de postat filme.

Variante manuale stii mai multe, imi poti oferi un tutorial pas cu pas, despre cum pot face rost de iframe, si ce site-uri pot folosi pentru a lua acest coduri?
Pai cauti pe google "filme online" si alegi ce site iti place :))
Mai departe dai pe fiecare film in parte, CTRL + U si cauti dupa iframe, openload, si ce servere mai sunt, dupa ce gasesti codul de iframe ii dai copy si aia este.. Sau mai poti incerca varianta cu inspect element
 
Pai cauti pe google "filme online" si alegi ce site iti place :))
Mai departe dai pe fiecare film in parte, CTRL + U si cauti dupa iframe, openload, si ce servere mai sunt, dupa ce gasesti codul de iframe ii dai copy si aia este.. Sau mai poti incerca varianta cu inspect element
Multumesc, asa voi face, pana acum este totul ok.

Vad ca te cunosti in domeniu, as vrea sa stiu daca detii o thema grifus, care sa nu aiba bug-uri, IMDB sau virusi prin ea.

De asemenea, nu as vrea sa am probleme cu legea, indexare in google, etc. Ce plugin-uri imi recomanzi?
 
Multumesc, asa voi face, pana acum este totul ok.

Vad ca te cunosti in domeniu, as vrea sa stiu daca detii o thema grifus, care sa nu aiba bug-uri, IMDB sau virusi prin ea.

De asemenea, nu as vrea sa am probleme cu legea, indexare in google, etc. Ce plugin-uri imi recomanzi?
Pai cumperi tema originala si nu o sa ai buguri.

Mai departe te pot ajuta baietii care sunt in domeniu pentru ca eu am iesit de vreo 5 ani din domeniul asta :))
 
Cine ar putea sa imi dea thema grifus new design, cea pe culoarea roz, ofer 10 euro. Aceasta a circulat pe internet, acum vad ca nu mai este disponibila!
 
Daca tot vrei sa faci treaba cu un site de filme iti recomand sa incarci tu zilnic filme de exemplu downloadezi 5,6 filme de pe myxz.eu sau filelist.ro si le adaugi zilnic, altfel nu vad sa ai succes pentru ca majoritatea copiaza de la site x sau y deci va fi greu la un site nou sa apari la un anumit film pe primul loc dar daca il pui tu primu ai sanse mai mari... plus ca pui filme care altii nu le au si vi cu ceva nou...
 
Daca tot vrei sa faci treaba cu un site de filme iti recomand sa incarci tu zilnic filme de exemplu downloadezi 5,6 filme de pe myxz.eu sau filelist.ro si le adaugi zilnic, altfel nu vad sa ai succes pentru ca majoritatea copiaza de la site x sau y deci va fi greu la un site nou sa apari la un anumit film pe primul loc dar daca il pui tu primu ai sanse mai mari... plus ca pui filme care altii nu le au si vi cu ceva nou...
crezi ca ai putea sa imi dai si mie un invite pentru site-ul myxz.eu te rog mult
#update..am primit invite...mersi mult de tot :))
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus