Emag Black Friday si teapa

Mariuselll

Moderator
Membru personal
Moderator
VIP Club
Astia de la Emag chiar intrec masura.
Dupa cum stiti astazi CICA e black friday la Emag.
Ei bine vazusesem si eu ceva la ei un Samsung A10 la 199 lei. Am zis sa incerc si eu. Intalez un addon la chrome sa dea refresh la secunda la pagina cu telefonul (am linkul din email de la ei), pe telefon descarc aplicatia lor si la fel si acolo.
Dupa asteptari (ca astia niciodata nu dau startul la aceeasi ora) se gandesc sa dea drumul la Black Friday si.... Surpriza

STOC EPUIZAT INSTANT

Stoc epuizat la telefon, laptop, televizar, frigider etc etc etc instant sau mai bine zis nici NU Au Fost la reducere.

Eu cred ca astia isi fac reclama mascata cu produsele la reduceri. Pe pagina lor de Facebook lumea a innebunit si ii acuza.

Oricum Emag.ro un MARE RAHAT DE MAGAZIN ONLINE.
 
ȚEAPĂ. Ca anul trecut. Prețuri de kkt. Nu ma asteptam sa nu cumpăr nimic. Pur si simplu nu are nimic atractiv. Prețuri umflate si reduse. La preturile astea sau mai ieftine le găsești în zile normale. Rușine! Am văzut si eu oferta la A10 si am deschis exact cand a dat drumul la site. Bineinteles stoc epuizat. Am văzut in clipul de la ei un preț la un produs de 99 ron si cand surpriză au dat drumul la site era 170 ron.
 
Au fost cam toate astea,după ceas, Maxim 30 de secunde... le aveam in cos cam pe toate.(având toate datele băgate) mi-a dat eroare la toate când sa dau finalizează comanda.
 
Eu am prins un expresor de cafea bine de la 57 milioane la 19 milioane (36 de milioane reducere) dar in schimb mam luat țeapă cu cauciucurile :))) am vrut sa cumpar 4 si nu am putut baga decat unul in cosul de cumparaturi :))) (puteai baga doar un singur produs de fiecare) asa ca am renuntat la ele ca cu unul nu am ce face :)))
 
Imi parea rau de A-Data Ultimate SU650 480GB la 100lei ca n-am prins, dar defapt nimeni nu cred ca prins nimic.

O vrajeala totala = la pcgarage (pcgarage a fost de mult cumparat de emag), este ssd in stoc la 230lei pret NORMAL de 3 luni de zile la toti, dupa o reducere de la 300+ lei. Au marit toate preturile cu 1-2 saptamani inainte. Dar emag stoc 0, pcgarage stoc mare la 230lei = aceeasi firma. Vezi pe pcgarage cum au marit preturile cu 100lei inainte de BF, si acum au scazut. Mai arata si ca prostii chart cu pretul cum a fluctuat.

Sunt de rahat mai toti, in special EMAG. Anul trecut sau acum 2 ani ati uitat cand au dat xbox one la cateva milioane, ca noi si toate erau refurbished fara sa zica clientului?

O tara plina de oameni corupti. Nimeni nu face nimic!
 
Cam astea sunt reducerile la Emag
 

Atașamente

  • 74673256_3821398027877738_6762947197538402304_n.jpg
    74673256_3821398027877738_6762947197538402304_n.jpg
    37,9 KB · Vizualizări: 44
  • 75636113_2880018018697305_5753734083179970560_n.jpg
    75636113_2880018018697305_5753734083179970560_n.jpg
    70 KB · Vizualizări: 44
Am cumpărat TV ul la 1000 de lei
Ghete polo la 130
Ceas fossil la 250,nu a fost niciodată atat.
În fiecare an am prins câte ceva, dar e foarte greu și cu noroc și sa nu fii calic, adică sa ai un produs important și aia e
 
Vedeti clipurile de la "Seful de la cel.ro" cum demonstreaza cu "n" dovezi ca emag nu pateste nimic in Romania si face doar ce vrea deoarece ofera spagi la toti ca sa ii tina sus indiferent de ce. Nu ca as tine partea lui cel.ro care a tepuit n sute de persoane cu produse stricate livrate.

Cum ziceam, o tara de corupti si fomisti fara limita (oricati bani ar face, tot mai mult vor).....Ca sa se faca ceva pe bune CATEVA ZILE, gen controale, etc......trebuie sa moara zeci de pers ca la Colectiv. Apoi dupa cateva saptamani se intoarce cum era inainte, la spaga bineinteles.

Felicitari celor care sunt plecati din jegul asta de tara!
 
Vedeti clipurile de la "Seful de la cel.ro" cum demonstreaza cu "n" dovezi ca emag nu pateste nimic in Romania si face doar ce vrea deoarece ofera spagi la toti ca sa ii tina sus indiferent de ce. Nu ca as tine partea lui cel.ro care a tepuit n sute de persoane cu produse stricate livrate.
Frate, ăla e un jeg de om(șeful de la cel.ro) - a dat țeapă la sute de persoane, încă dă țeapă la oameni. E plin netul de reclamații către ei, se plâng oamenii că au probleme cu garanția și tot așa. Ceea ce ai văzut tu în acel clip e doar marketing.

Hai să fim serioși. De Black Friday ăsta doar EMAG și Altex(care sunt forțați practic de cei de la emag) au făcut ceva reduceri, în rest toate dar absolut toate inclusiv șeful de la cel.ro au practicat boost la prețuri.

Dacă n-ar fi emag care să practice alea câteva reduceri(sunt destule totuși), am avea numai magazine cu prețuri umflate...și apoi tot astea ca cel.ro se plâng că vai doamne ce monopol are emag dar tu ca magazin nu faci nimic în sensul ăsta, ba din contră te comporți cu clienții muult mai prost.
 
Am specificat Naruto9 - "Nu ca as tine partea lui cel.ro care a tepuit n sute de persoane cu produse stricate livrate. "

Am lucrat in domeniul IT, la o firma, iar emag "forta" importatori sa faca ce vor ei. Daca vorbeam acum mai multa vreme, iti aratam actele de la toti importatorii si tot ce se intampla, sa vezi cu dovezi. Sunt multe de zis.

A doua oara am fost la o firma de internet, care a fost amenintata de RDS si persoane de la stat platite cu vanzare la rds, faliment sau puscarie. Bineinteles s-a vandut firma in 30 de zile la RDS.

Si la alt job am lucrat pentru o firma care platea anaf-ul si multe persoane din stat sa ne sune la telefon sa plecam acasa inainte sa vina in control si sa ascundem toate dosarele. Frauda de zeci de mil de euro si nu s-a facut absolut nimic pana in ziua de astazi in 15-20 de ani de functionare. Nici macar o amenda platita sau ceva.

Multi habar nu au ce fac astfel de firme, cum se fura tva de la stat cu "oameni de la stat" pe imparteala si multe MULTE alte.

Concurenta este intre nea ion si vasile, fiecare cu taraba in big berceni, nu cu firme precum emag.
Atat am mai avut de zis pe acest subiect. Fiecare stie mai bine.
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus