Ella Maria Mitran escroaca online

Nidweb

Well-Known Member
Registered
Full Member
In aceasta vara am fost contactat de Ella Maria Mitran, userul @scriitoarea. Urmare a discutiei private de pe roforum, am continuat discutia pe facebook. M-am inteles cu doamna contentwriter sa imi scrie 10 articole contra sumei de 80 lei. Dupa ce am platit, nu am vazut de la distinsa doamna nici un articol. Am rugat-o timp de 2 saptamani sa imi dea o data estimativa a predarii articolelor. Pa si la revedere. In discutia cu dansa imi promisese ca poate scrie si aricole pe site-uri foarte cunoscute, gen realitatea.net, la un pret foarte mic raportat la ce se cere pe piata. Ulterior am facut cercetari, ceea ce a spus doamna Ella Maria Mitran ca ar fi angajata la realitatea.net e o minciuna, specifica unei escroace. Dansa a fost la interviu de angajare la redactorul sef, nu i s-a acceptat colaborarea.
Marea mea greseala a fost ca nu am fost atent la atentionarile de pe roforum ale lui @AlexH referitoare la aceasta persoana. Asta este. In lume trebuie sa existe si fraieri.
Am prezentat dovezile mele, inclusiv cele de plata lui @AlexH , ce a decis sa o baneze. Stiu ca am deschis acest topic cu intarziere, desi mi s-a cerut sa il deschid mai devreme. In acea perioada am lucrat in jur de 14 ore/ zi, dupa care am vazut ca fusese banata, dupa care...timpul trece. Conjuctural, dupa ce am citit alte topicuri despre escroci online pe acest forum am decis sa dewschid acest topic despre doamna Mitran.
Am studiat nitel pe Google si am aflat si alte lucruri
Bibliografia doamnei Ella Maria Mitran:
http://forum.seopedia.ro/bar-lobby/29505-nu-raspunde-ella-marin-dupa-plata-avans.html
http://forum.seopedia.ro/continut-web/32844-caut-content-writer-pentru-nisele-electro.html
http://e4ro.com/cum-vand-si-cum-cumpar-articole-scrise-de-un-content-writer/
Ca o paranteza, in topicul sau de prezentare pe seopedia, stimata doamna Mitran se prezenta ca un Content Writer cu 6 ani de experienta in redactarea articolelor SEO. Sunt absolut convins ca dupa o perioada va aprecia din punct de veder tehnic acest topic
 

Atașamente

  • mitran1.png
    mitran1.png
    240,5 KB · Vizualizări: 19
  • mitran2.png
    mitran2.png
    265,9 KB · Vizualizări: 19
Ultima editare:
Imi pare rau sa aud asta si nu esti singurul chiar daca in topicul ei am specificat ca nu este de incredere si a se trata cu atentie. Mai stiu 2 useri de aici, care au ignorat orice atentionare si au continuat colaborarea cu aceasta, iar in final au luat teapa.

Eu personal am zis la inceput sa-i dau o sansa ca oricine mai greseste in viata. Mi-a spus ca face si pagini wikipedia frumoase, asa ca i-am cerut una. Dupa ce i-am trimis datele, etc, nu am mai auzit de ea.
Bine de mine este ca nu platesc inainte. :D
Sper ca acest topic sa fie o atentionare pentru toti cei care vor sa colaboreze cu ea pe viitor.
 
Nu neapărat că am platit înainte e greșeala mea, ci că nu am fost atent. Nu am ignorat atenționarea la adresa doamnei Ella Maria Mitran, ci nu am văzut-o. Am o colaborare excelenta cu cineva de pe forum, colaborare începută cu plata inainte
 
Si de la mine are o bila neagra. A livray doar cam 50% din cat am batut palma. Dupa care a intervenit o problema in viata dumneaei. Am asteptat sa isi revina. Dar degeaba.
Si calitatea nu a fost tocmai pe gustul meu. Dar poate sunt subiectiv.
Deci feedback negativ si de la mine.
 
Loading...
Back
Sus