Elisa Leonida Zamfirescu prima femeie inginer

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Google doodle sarbatoreste astazi Elisa Leonida Zamfirescu prima femeie inginer care este romanca in caz ca nu v-ati dat seama. Ce mi-a atras atentia este ca nici un site romanesc nu a scris despre Elisa Leonida Zamfirescu, cand alte site-uri din strainatete au alocat articole largi despre prima femeie inginer care este romanca si nascuta in galati pe 10 noiembrie 1887.

Elisa Leonida Zamfirescu - Wikipedia

Elisa Leonida Zamfirescu.png

Cred ca este trist sa nu ne aducem aminte de marile valori romanesti care au facut si fac cinste acestei tari pe care multi dintre noi nu dau doi bani.
Ar fi frumos daca toti cei detineti site de stiri, pagini facebook sa postati ceva despre Elisa Leonida Zamfirescu. In acest fel mai multa lumea va afla de ea.


Elisa Leonida Zamfirescu - Buscar con Google
 
Ultima editare:
"s-a pretins că a fost prima femeie inginer din lume dar Alice Perry a absolvit în 1906, cu șase ani înainte "
 
Nu e adevarat ca nu s-a scris de ea. Primele pagini din google sunt pline cu stiri despre ea ...

Iar site-urile mari scriu mereu despre acele subiecte promovate de google, pt. trafic. Cand dai click pe poza o sa apara mereu in fata site-uri ca protv, mediafax, gandul, libertatea, etc. Practic aproape toti care viziteaza google in ziua aia dau click de curiozitate, iar ei o sa castige foarte mult trafic doar pt. ca sunt primii in google mereu ...
 
"s-a pretins că a fost prima femeie inginer din lume dar Alice Perry a absolvit în 1906, cu șase ani înainte "
Nu te supăra dar mă așteptam la un mesaj de gen.

Nu e adevarat ca nu s-a scris de ea. Primele pagini din google sunt pline cu stiri despre ea ...
Eu am incercat de mai multe device sa vad daca cineva din Romania a scris despre ea si nu am vazut. Daca la tine apare atunci da un print sa vede.

Practic aproape toti care viziteaza google in ziua aia dau click de curiozitate, iar ei o sa castige foarte mult trafic doar pt. ca sunt primii in google mereu ...
Mai are importanta dece o fac, conteaza că scrie si lumea isi aduce aminte de ea.
Chiar vorbeam cu cineva azi din Spania despre acest subiect si mi-a spus ca in acest caz era sărbătoare națională.
 
Pe prima pagina imi apar pe langa wikipedia si youtube: protv, mediafax, digi24, libertatea si adevarul ...
 
iVDfw0T.png
 
Loading...
Back
Sus