Eficienta Web 2.0 pentru SEO

Nicolae P.

Instagram Social Manager
Registered
Full Member
Cat de eficienta mai este aceasta metoda in incercarea de a urca in cautari un site? Aici vorbesc in special de tumblr, blogspot, WordPress etc...
Mai poti urca un site folosind doar web 2.0?

Later edit: rog un moderator sa modifice titlul din Wen in Web...
 
Poți să dezvolti puțin întrebarea? Ce anume vrei sa folosesti in seo? Web 2.0 are semnificatii mai largi decât seo. Zi mai punctual ce te interesează
 
Ma intereseaza in special sa stiu daca oferind link de pe bloguri gen tumblr, blogspot etc pot ajuta un site sa urce in cautari. Asta e principala intrebare!
 
Da. Caută site-uri blogspot sau Wordpress relevante pentru afacerea ta, cumpără advertoriale de pe ele. Poti incerca la articole relevante la afacerea ta sa postezi comentarii cu keyword și link către ce te interesează. Inca o dată, caută site-uri relevante la afacerea ta. Totodată, verifică sa nu fie bloguri ce au numai advertoriale. Te sfătuiesc să le eviți. Îți pot recomanda un tool. Link assistant de la seo powersuite
 
Ma interesa in special pe tumblr deoarece detin cateva cu pa/da peste 50 si cum ma gandeam sa ma apuc sa fac un site vroiam sa ii trimit link-uri de la ele. In trecut stiu ca era usor. Am urcat site-uri doar cu cateva blogspot. Dar acum nu mai stiu. Probabil va trebuii sa testez...
 
Inca ajuta si ridica insa retine cateva aspecte:
1. pe blogger sau tumblr nu mai mult de 2-3 bloguri pe cont
2. articole foarte optimizate pe keyword si un minim de 700 + cuvinte per articol
3. la fiecare articol de pe aceste bloguri incearca sa aduci cateva backlink din alta parte
 
Loading...
Back
Sus